Przejdź do treści

“Mam złamane serce”

“Coś we mnie pękło, straciłam do tego serce”

“Serce mnie boli, gdy pomyślę, że mój ukochany wnuczek spędzi te święta w szpitalu”

Znaczenia czakry serca, doświadczyłeś/aś nie jeden raz.

Odrzucenie, samotność, wypalenie.

Swoje duchowe serce traktujemy często jako coś oczywistego, ale w pewnych sytuacjach, zmienia całe nasze życie.

Cześć, jestem Bartosz Kazibudzki, z pasją poświęcam się terapii czakr już od ponad piętnastu lat.

Moje doświadczenie i techniki rozwijałem pod okiem ekspertów z najróżniejszych tradycji duchowych świata.

Dzięki temu potrafię efektywnie rozwiązywać problemy związane z blokadami energetycznymi, które uniemożliwiają dostęp do pełni szczęścia i dostatku.

Więcej o mojej ścieżce możesz przeczytać Tutaj.

Gdy napotykasz przeszkody lub niekończące się wyzwania, moja oferta może być rozwiązaniem.

Zapewniam kompleksową ocenę Twojego stanu energetycznego, by wyjaśnić przyczyny blokad. Współpraca ze mną obejmuje:

 • wykrycie negatywnych energii, takich jak klątwy czy uroki,
 • ocenę kondycji czakr,
 • analizę przyciągających trudności wzorców myślenia.

Następnie, za pomocą sesji oczyszczających, będziemy pracować nad usunięciem tych zatorów i odblokowaniem Twoich czakr, co otworzy Cię na nowe możliwości do osiągnięcia spokoju i zadowolenia z życia.

Czakram serca w języku sanskryckim oznacza “Anahata” – “Nietknięty”.

Znajduje się w centrum klatki piersiowej na poziomie serca.

Czakra serca jest kojarzona się z bezwarunkową miłością, współczuciem i radością.

Jest ona źródłem ważnych i głębokich prawd, których nie da się wyrazić słowami.

Anahata jest pomostem pomiędzy dolnymi i górnymi czakrą integrując światy materii i ducha.

Oznaki zaburzonej energii Anahata

Zdrowotne

Czakra serca wpływa bezpośrednio na serce, płuca, klatkę piersiową, ramiona i dłonie.

W przypadku nieprawidłowego wyrównania może dojść do słabego krążenia, wysokiego lub niskiego ciśnienia krwi oraz innych chorób serca i płuc (kołatanie w sercu, duszności, astma)…

Wg. tradycji tybetańskiej, energia serca bezpośrednio wpływa na samą długości życia (!)

Psychiczne

Psychicznie niezrównoważona czakra serca może powodować problemy, takie jak współzależność, zachowania manipulacyjne, poczucie niegodności i niemożność zaufania sobie lub innym.

Życiowe

 • Problemy w związkach, często na samym starcie – nie przyciągasz właściwych osób, a dalej to już kolejne problemy.
 • W przypadku kiedy jesteś rodzicem – problemy z dziećmi.

Czakroterapia: Energetyczne korzyści z uzdrowienia czakry serca

Kiedy czakra serca jest w dobrym stanie, poczujesz się otoczony miłością, współczuciem i radością i połączony ze światem wokół ciebie.

Dzięki sesjom energetycznym:

 • przyciągniesz miłość do swojego życia
 • uzdrowisz związkową przeszłość i traumatyczne wydarzenia
 • zaakceptujesz siebie
 • odnajdziesz odwagę do spełenienia swoich pasji
 • poprawisz stan swojego zdrowia

Harmonijna praca czakry serca

Kiedy czakra serca jest zbalansowana, działa korzystnie na inne czakry, działa w harmonii z nimi, pomagając człowiekowi stać się kanałem, który przyjmuje Boską miłość i sprawia, że ​​płynie. Czakra promieniuje ogromną energią do świata zewnętrznego, ludzkości i wszechświata.

Aktywność dobrze zrównoważonej czakry serca, zwłaszcza gdy inne czakry również są w stanie równowagi, daje człowiekowi możliwość silnej miłości, a ta miłość, świadomie lub nieświadomie, wylewa się na otaczających go ludzi.

W tym stanie rodzi się osoba, która pociąga do siebie, z którą przyjemnie jest być razem, ponieważ jej obecność obok niego działa uspokajająco, pocieszająco, wspierając. Osoba czuje się związana więziami z innymi ludźmi, współczuje im i rozumie ich.

Czuje silną więź z otaczającymi go ludźmi, ale jednocześnie pozostaje w harmonii ze sobą i utrzymuje stabilność emocjonalną. On sam czuje się szczęśliwy i pewny siebie, a jego obecność daje takie same odczucia otaczającym go ludziom.

W jego towarzystwie czują się swobodnie, swobodnie, łatwo otwierają serca. Osoby, których czakra serca jest otwarta i zrównoważona, często słyszą w swoim adresie: „Tak bardzo mi pomogłeś!” lub „Rozmowa z tobą przyniosła mi realną korzyść!”, Chociaż w rzeczywistości nie powiedzieli nic specjalnego – po prostu słuchali ze zrozumieniem i życzliwość.

Takiej osobie łatwo jest „wylać swoją duszę”, czując, że ci pomaga i odczuwając prawdziwą ulgę, nawet jeśli ta osoba nie udzieliła ci skutecznej pomocy i nie udzieliła rady. Samo przebywanie w pobliżu osoby z otwartą i zrównoważoną czakrą serca naprawdę leczy.

Oddziaływanie energetyczne sprawia, że ​​ludzie wokół nich „otwierają swoje serca”, dlatego osoba ta czuje, że obdarzają ją miłością i zrozumieniem od znajomych i nieznajomych. To sprawia, że ​​życie jest przyjemne i harmonijne, człowiek spotyka wokół siebie uśmiechnięte twarze i chęć pomocy mu we wszystkim (nawet od obcych w nieznanych miejscach), ponieważ otwarta i zrównoważona czakra serca ma ogromny wpływ na otoczenie i przyciąga do niego miłość. gospodarz.

Kiedy czakra jest otwarta i zrównoważona, człowiek odczuwa chęć pomocy, zdolność współczucia i jest to całkowicie naturalne, podczas gdy nie może „wyssać” z niego energii, nie można manipulować jego dobrą wolą. () on sam zdaje sobie sprawę z tego, co może dać i zna swoje wewnętrzne ograniczenia. Pomoc, której udziela innym, nie pociesza jego ego, nie daje mu poczucia wyższości – jest raczej naturalna.

Osoba, która ma otwartą i zrównoważoną czakrę serca często może zaoferować pomoc nieco inną od tej, o którą jest proszona, ale ta pomoc jest konieczna i poprawna w danych okolicznościach, ponieważ ta osoba może pozostać obiektywna i zrozumieć, czego ludzie potrzebują w rzeczywistości.

Emocjonalnie otwarta i dobrze zrównoważona czakra serca zachęca osobę do pełnego zaakceptowania swoich emocji w naturalny sposób, bez powodowania konfliktów lub zwątpienia w siebie. Nie boi się wyrażać swoich uczuć, tak jak nie szokują go przejawy uczuć u innych osób w jego obecności – płacz, zabawa, otulające ciepło itp.

Ponieważ jest w stanie zaakceptować własne uczucia, jest obdarzony zdolnością do akceptowania i rozumienia uczuć innych. Zachęca ludzi do wyrażania ich, a nie powstrzymywania ich.

Im lepiej zrównoważone są pozostałe czakry, przy braku ingerujących czynników duchowych i psychologicznych, tym przyjemniej jest przebywać w towarzystwie osoby z czakrą otwartego serca. Oczywiście wpływa to na jego więzi rodzinne i społeczne oraz tworzy harmonię wszędzie tam, gdzie się pojawia.

Wpływ otwartej i zrównoważonej czakry serca na środowisko jest ogromny. Energia tej czakry przepływa swobodnie i oddziałuje z czakrami serca innych ludzi, a nawet ludzie, którzy są zablokowani i mają „twarde serce”, zmiękczają i wyrażają miłość, która jest w nich głęboko na tym lub innym poziomie.

Energie zaangażowane w interakcję z miękkimi i nieoceniającymi energiami miłości i współczucia osoby z czakrą otwartego serca mogą skłonić serca okrutnych ludzi do zmiękczenia, ich gniew odchodzi i uspokaja się. Dzieje się tak, ponieważ ich własna czakra serca chce być zrównoważona.

Aby zrozumieć, jak ta sytuacja rozwija się w praktyce, rozważmy przykład: dochodzi do zderzenia dwóch samochodów, ich kierowcy zjeżdżają na pobocze i wysiadają z aut.

Jeden z nich ma czerwoną twarz, jest wściekły, wściekły, na drugi spada grad wyrzutów, nawet jeśli wypadek wydarzył się z jego winy.

Drugi, przeciwnie, zachowuje spokój, bez napięcia i odpowiada na krzyki pierwszego szczerymi prośbami o przebaczenie, uprzejmymi i energicznymi przeprosinami oraz szczerymi pytaniami o to, jak czuje się fizycznie pierwszy uczestnik incydentu i jaki jest stan jego samochód jest.

Często można zaobserwować, jak rozgniewana osoba, która często wykorzystuje atak w celach obronnych, aby nie zrzucić na nią winy, niespodziewanie ochładza się, uspokaja i pozwala na uprzejmą rozmowę z osobą ze zrównoważoną czakrą serca. go, co jest przydatne dla obu uczestników incydentu.

Miłość własna i akceptacja, a także miłość do innych ludzi, która staje się integralną częścią życia człowieka z otwartą i zrównoważoną czakrą serca, skłaniają go do dążenia do Boskiej Miłości – Uniwersalnej Miłości.

Dzięki temu człowiek jest świadomy praw Wszechświata i naturalnie zachowuje się zgodnie z wymaganiami stawianymi przez Wszechświat, aby „kochać bliźniego jak siebie samego”.

Rozumie, że przyczyną smutku i smutku na ziemi jest odejście od Boskiej części naszej istoty – naszej duszy i okazywana w stosunku do niej nieuwaga.

Pragnie połączyć się z nią i zdaje sobie sprawę, że początkowe wycofanie się z niej było konieczne, aby nawiązać kontakt, tak jak śmierć jest konieczna, aby pojawiły się nowe narodziny i nowa siła życiowa. Jego pragnienie życia i radość życia wzrastają, świat wydaje mu się piękny i gościnny.

Człowiek nie tylko „żyje dla siebie”, oddalając się od wszystkiego, co dzieje się na świecie, ale raczej czuje swoją jedność z resztą stworzeń żyjących we wszechświecie – ludźmi, przedstawicielami królestw roślin i zwierząt, siły ziemskie i niebiańskie. Zrozumienie praw wszechświata pomaga mu postrzegać swoje doświadczenie w nowym świetle.

Poprzez właściwą emocjonalną i racjonalną interpretację wydarzeń, z dużym zrozumieniem, głębią i spokojem dostrzega pewne stany – często niekorzystne dla innych ludzi.

Nieharmonijna praca czakry serca

Nieharmonijna praca czakry serca wyraża się w różnych aspektach zdolności osoby do brania i dawania. Stan ten może przejawiać się w poczuciu, że człowiek może dawać miłość, wspierać i pomagać, ale w rzeczywistości nie jest związany z prawdziwym, pożywnym i satysfakcjonującym źródłem miłości.

Oczywiście może to spowodować duchowe wyczerpanie z powodu tego, że człowiek oddaje swoją miłość, gdy sam nie jest w stanie jej przyjąć. Czuje się niezręcznie, okazując swoją miłość i woli mówić o sobie jako o osobie, która „nie potrzebuje innych”, ponieważ postrzega wsparcie, pomoc, akceptację miłości jako słabość, a jednocześnie z tego powodu miłość jest nigdy im nie dane, nie będą doskonałe.

Stan ten wyraźnie przejawia się w różnych relacjach. Na poziomie energetycznym może objawiać się poczuciem niezdolności do postrzegania miłości, podświadomym przekonaniem, że nie jest godzien miłości. Dlatego na poziomie energetycznym nie przyciąga ani nie zaprasza do siebie miłości. Ta sytuacja objawia się we wszystkich aspektach życia. Im bardziej, świadomie lub nieświadomie, człowiek próbuje przekonać samego siebie, że nie potrzebuje miłości, tym mniej miłości otrzyma.

Czasami przyczyną tego jest brak miłości w okresie dojrzewania, kiedy rodzice zwykle postrzegają swoje dzieci jako zbyt „duże”, by kochać konkretną, fizyczną miłością. W ten sposób człowiek uczy się tłumić swoją potrzebę miłości, a następnie odkrywa, że ​​trudno mu zaakceptować miłość i przejawy miłości nawet od współmałżonka.

Inną sytuacją wynikającą z braku równowagi między dawaniem a otrzymywaniem jest sytuacja, w której człowiek wylewa hojne strumienie ciepła i miłości na swoje otoczenie, nieświadomy, że musi utrzymywać swoje centrum w stabilnym i zrównoważonym stanie. Poddawany jest emocjonalnemu wymuszeniem, będąc w ciągłym stanie dawania i czuje, że nie otrzymuje żadnego zwrotu.

Nie wolno nam zapominać, że w tych przypadkach, gdy czakra jest zrównoważona, człowiek nie daje, aby otrzymać. Daje w sposób naturalny, otwarcie, nie czując potrzeby otrzymania czegoś w zamian, bo to, że daje jest dla niego ważne.

Gdy czakra nie jest zrównoważona, w głębi serca człowiek odczuwa potrzebę otrzymania czegoś w zamian za to, co daje. Jeśli nic nie otrzymuje, jest sfrustrowany, wydaje mu się, że został wykorzystany, a czasem pojawia się nawet gorycz. Kiedy występuje brak równowagi w czakrze serca, osoba może dawać i kochać po prostu po to, aby uzyskać aprobatę, zadowolenie lub sympatię od innych.

Boi się odrzucenia, boi się, że będąc sam, koncentrując się na sobie (kiedy to konieczne), zdobędzie reputację „egoisty” lub zostanie w jakiś sposób odrzucony. Trudno mu znaleźć miejsce, w którym miłość do siebie i do innych stają się jedną uniwersalną miłością i czuje, że te dwie siły są w nieustannym zderzeniu.

Czakra serca w języku.

Powiedzania, zakorzenione w języku, skrywają podzialaną przez wszystkie kultury prawdę o tej czakrze:

 • robić coś z sercem – czyli z pasją, z przekonaniem
 • “złamane serce”
 • Na języku miód, a w sercu lód
 • Bo gdzie jest twój skarb, tam też będzie twoje serce (Biblia)
 • Kochające serce zawsze jest młode (przysłowie greckie)
 • W każdym sercu czai się lew (przysłowie germańskie)

Jak usprawnić pracę czakry serca?

 • Wykonać pracę charytatywną. Naucz się współczucia, pomóż tym, którzy najbardziej go potrzebują. To świetny „trening” na bezwarunkową miłość;
 • Medytować. Wewnętrzna dyscyplina pomaga nawiązać silniejsze połączenie z wewnętrznym „ja” i w rezultacie zharmonizować czakry;
 • Używaj olejków eterycznych z drzewa sandałowego i róży;
 • Słuchaj dźwięków harfy i fletu;
 • Jeść więcej zielonych warzyw i owoców;
 • Częściej noś się na zielono i różowo. Lub otaczaj się rzeczami w tych odcieniach;
 • Umieść kwarc różowy lub awenturyn w okolicy klatki piersiowej;
 • Unikaj sarkastycznego tonu skierowanego do innych;
 • Wybaczaj innym i w żadnym wypadku nie żyw urazy przez długi czas.

Aspekty rozwojowe czakry serca

Czakra serca jest ośrodkiem miłości, współczucia, troski o innych, służby, lojalności, a tym samym zdolności do uzdrawiania. Dzięki jej działaniom możemy dostosować się do drugiego człowieka, „poczuć” go, dotknąć i pozwolić mu dotknąć nas – na poziomie emocjonalnym, duchowym i fizycznym.

Możliwość łączenia się z innym pozwala nam połączyć się z całym wszechświatem i Boską mocą. Poprzez tę czakrę dostrzegamy piękno natury i jej nieodłączną harmonię i dążymy do tej harmonii na wszystkich poziomach naszego życia.

Dzięki temu dążeniu czakra wywołuje w nas pragnienie odczuwania harmonii panującej w różnych rodzajach sztuki (muzyka, malarstwo itp.), której samo istnienie pobudza i otwiera nasze serca. To centrum, w którym słowa, dźwięki i obrazy zamieniają się w doznania i emocje.

Czakra serca znajduje się pomiędzy czakrą splotu słonecznego, która jest ośrodkiem podstawowych emocji, a czakrą gardła, która jest ośrodkiem wyrażania siebie, i to poprzez czakrę serca te podstawowe emocje (z czakry splotu słonecznego ) są oczyszczane w ramach przygotowań do wyrażania osobistej siły (w czakrze gardła).

Poprzez czakrę serca możemy kochać i dążyć do miłości. Reguluje naszą zdolność do dawania, dawania i otrzymywania miłości oraz zachęca naszą zdolność do dawania bezinteresownej, całkowicie bezinteresownej, bezinteresownej miłości i otwartości na boską miłość.

Generuje również pragnienie jedności na wszystkich poziomach: od fizycznego, odczuwanego przez miłość do partnera, po jedność, która wypływa z miłości do przyrody i wszechświata.

Czakra serca stymuluje również zdolność do odkrywania niebiańskiej miłości i wiary, która pochodzi z piątego ośrodka energetycznego, czakry gardła. Wiara nie może być pełna bez otwarcia czakry serca. Prawdziwe dążenie ma na celu znalezienie nieskończonej miłości.

Kiedy czakra jest w pełni otwarta i zrównoważona, tego rodzaju czystej miłości nie można „zgubić”, ani też nie ma potrzeby jej „strzec”. Kiedy czakra nie jest całkowicie otwarta i zrównoważona (co zdarza się bardzo często), doświadczamy lęku przed porzuceniem, utratą miłości, doświadczamy goryczy odrzucenia. Bezinteresownej miłości nigdy nie można odmówić ani narzucić.

Miłość i zrozumienie

Kiedy otwieramy nasze serca, pozwalamy sobie być wrażliwymi, aby odsłonić naszą wewnętrzną stronę i naszą miękkość. Miękkość wyraża się w całej naszej istocie. Solidna wiedza o nas samych i uznana wewnętrzna siła są niezbędne, abyśmy mogli być delikatni i emocjonalnie dotknięci.

Ta otwartość pozwala nam stale stawiać czoła własnym emocjom i emocjom innych, otrzymywać miłość i zrzucać maski, które nosimy, aby chronić naszą miękką wewnętrzną stronę.

Kiedy czakra splotu słonecznego jest zrównoważona, wewnętrzna siła jest realizowana i odpowiednio manifestowana, czakra serca może pozwolić na otwartość, która prowadzi do łagodności i akceptacji.

Czujemy się na tyle silni, by okazywać innym łagodność i współczucie, nie musimy być czujni i cały czas nosić „zbroję ochronną”.

Kiedy czakra serca jest otwarta i zrównoważona, doświadczamy wewnętrznej wiary. Rozumiemy, że boska moc to miłość do każdej formy życia, wchodzimy na wyższy poziom funkcjonowania czakry, co pozwala nam kochać nie tylko tych, którzy są nam bliscy, ale także wszystko we wszechświecie.

Dodaj komentarz