Przejdź do treści
ScalenieDuszy.pl » Energetyka i Dobre Samopoczucie » Energia i Czakry » Powiązania między czakrami a Tarotem

Powiązania między czakrami a Tarotem

autor: Tori Hartman

Nauczyłam się tarota długo przed tym, kiedy zrozumiałam, czym jest talia wyroczni. Tak więc, kiedy ponad 30 lat temu ukazały mi się anioły i opowiedziały mi oryginalne bajki, które miały stać się kartami Mądrości Czakry, spisałem je.

Nie miałam wtedy pojęcia, czym one się staną ani jak wpłyną na życie tak wielu ludzi. Pewnej nocy miałam przed sobą mój Tarot Rider Waite. Zacząłam odliczać karty, a gdy to zrobiłam, rozpoznałam rytm, który wcześniej tylko widziałam w czakrach. Zupełnie mnie to zadziwiło.

Umieściłam karty w kolejności czakr, a wraz z nimi wyłoniła się zupełnie nowa ścieżka, która miała zapewnić głębszą i bardziej osobistą głębię dostępną w kartach tarota; i tak narodziły się Karty Mądrości Czakra Tarota.

Podłączenie bezpośrednie

Wiele osób używa tarota do przepowiadania, a wyroczniowe karty do samoświadomości. Tarotowa Mądrość Czakry natychmiast wykorzystała moją wewnętrzną mądrość i przyniosła bezpośrednie odpowiedzi, pokazując mi kolejne kroki do podjęcia w życiu. Rozpoznałam, jak czakra i tarot połączyły się w bezpośredni związek z naszą wibracją. Nigdy nie wiedziałbym, czego mi brakowało, gdybym nie pracował, nie liczył kart i sam tego nie zobaczył. Oto jak połączenie czakry i tarota otworzyło zamknięte drzwi i zapewniło mi bezpośrednią ścieżkę do odpowiedzi na prawdziwe pytania, a nie te powierzchniowe, z którymi spotyka się większość klientów.

Asy i ósemki to pierwszy Czakram

Czakra podstawy, w kolorze czerwonym, wskazuje początek, nasze korzenie, sam fundament, na którym budujemy nasze życie. Staje się on źródłem energii; korzenie szukają solidnego fundamentu, na którym mogą się rozwijać.

W asach widzimy początek, dar, który jest nam przekazywany. W Ósemkach staje się to głębszym połączeniem lub ponownym początkiem. Tutaj rozpoznajemy, że mamy więcej wiedzy i mądrości niż u asów.

Dwójki i Dziewiątki to drugi Czakram.

Karty czakry Sakralnej reprezentują nasz stan emocjonalny. Dwójki odzwierciedlają to, co czujemy w obecnej chwili. Rzeczywisty emocjonalny szczyt przychodzi w dziewiątkach, są to te karty, które ujawniają wynik emocji wprowadzonych w dwóch kartach i nagrodę lub stratę, przed którymi stoimy. Przykładem jest dziewięć mieczy, które są wielką emocjonalną stratą w porównaniu z dziewięcioma pucharami, które są wielkim emocjonalnym spełnieniem.

Trojka i dziesiątka to trzeci Czakram.

Żółte karty to czakra splotu słonecznego lub Trojki reprezentują nasz instynkt i koncepcję walki, lub ucieczki. Ujawniają one również sposób, w jaki myślimy lub planujemy nasze życie. Trójki wskazują myśli, które obecnie nas prowadzą. Dziesiątka opisuje naszą zdolność do czerpania radości z owoców naszej pracy lub powrotu do zdrowia po stracie. Sposób, w jaki to przetwarzamy, i droga, którą wybieramy, jest ujawniona w trzeciej karcie czakry Ten.

Karty Czwórka i Księżniczka to czwarty Czakram.

Czakra Serca. Te zielone karty przedstawiają sprawy serca; pokażą nam, czy nasze serce jest otwarte, czy zamknięte na okazję, czy też na wieści, które otrzymujemy. Czwórki także pokazują nam naszą zdolność do współczucia. Czy dbamy o siebie samych, czy też ignorujemy znaki, które są tuż przed nami? Wiadomość, którą ona przynosi, ujawni czy jesteście chętni do słuchania waszych wewnętrznych przesłań.

Piątka i Karty Rycerskie to Piąty Czakram.

Czakra Gardła. Niebieskie karty przedstawiają sposób, w jaki podchodzimy do komunikacji. Odchodzimy, negocjujemy czy udajemy? Każda z Piątek reprezentuje niezbędną zmianę w komunikacji. A kiedy patrzymy na Rycerzy, to oczywiste jest, że reprezentują oni komunikację w ruchu. Jest to coś, co musimy wyrazić, lub skorygować to, co jest przedstawione w świecie. Piąta czakra jest również czakrą manifestacyjną i sugeruje, że wyrażenie, które wysyłamy do świata jest tym, co tworzymy.

Szostki i Królowe to szósta czakra.

Czakra Trzeciego Oka.Karty indygo ujawniają intuicyjne wybory. Czy nadszedł czas, aby przypomnieć sobie przeszłość, czy też odejść od niej? Czy zaufasz swojej intuicji, czy zostaniesz oszukany przez swój mózg? Karty Królowej reprezentują osobistą siłę, którą oferuje nam nasza intuicja. Czy jesteś gotowy, aby przejść do roli, którą ci oferujemy?

Siedem Kart i Królowie to Siódma Czakra.

Czakra Korony. Fioletowe karty są uniwersalną świadomością. Siedem kart reprezentuje decyzje i osobiste zamieszanie oraz to, co może się stać, jeśli odwrócimy się od koncepcji dobra i zła. Kiedy pojawiają się Królowie, to oni są władcami uniwersalnej świadomości. Muszą oni podejmować decyzje dla dobra wszystkich, a nie tylko dla siebie, co jest dobrze reprezentowane przez siódmą czakrę energii. Bez względu na to, czy ich decyzje są dla nich wyzwaniem, czy też nie, muszą być oddzielone od emocji, aby wspierać większe dobro.

Dodaj komentarz