Przejdź do treści
ScalenieDuszy.pl » Energetyka i Dobre Samopoczucie » Energia i Czakry » Kryształy czakr

Kryształy czakr

Czakra to sanskryckie słowo, które tłumaczy się jako “koło”.

Termin ten odnosi się do wirów energii zlokalizowanych w całym naszym ciele.

Istnieje siedem głównych czakr, zlokalizowanych w punktach wzdłuż kręgosłupa, począwszy od podstawy kręgosłupa aż do korony głowy.

Aby wizualizować czakrę w ciele, wyobraź sobie wirujące koło energii. Ta niewidzialna lecznicza energia, zwana Chi lub Prana, jest istotną siłą życiową, która utrzymuje nas w zdrowym i żywym stanie.

7-głównych czakr odpowiada organom i punktom w naszym systemie hormonalnym.

Energia, Chi lub Prana, przepływa swobodnie w górę i w dół kręgosłupa przez każdą czakrę. Idealnie byłoby, gdyby energia przepływała swobodnie przez koła, ale w wielu przypadkach mogą wystąpić blokady utrudniające przepływ. Może to spowodować wiele problemów związanych z daną czakrą – blokada w jednej z nich może skutkować osłabieniem lub zatrzymaniem energii w przepływie, co wpływa także na czakry wokół zablokowanej lub ospałej czakry.

Każda czakra wibruje z inną częstotliwością, co określa jej kolor i funkcję.

[lwptoc]

Wszystkie zaburzenia równowagi fizycznej rozpoczynają proces manifestacji w ciele energetycznym, a konkretne problemy są wychwytywane przez poszczególne czakry.

Jeżeli jesteś w stanie wyleczyć się na poziomie czakr, to w wielu przypadkach możesz zapobiec temu, żeby ten brak równowagi nie stał się fizyczny.

Kryształy są doskonałym sprzymierzeńcem w procesie uzdrawiania. Emitują one stabilne częstotliwości, których potrzebuje człowiek. Istniejemy w ciągle zmieniającym się stanie entropii, czy zaburzeń. Łatwo nas zmylić poprzez urazy i wszelkiego rodzaju stres.

Jak wybrać kryształy do uzdrawiania czakr:

Jest wiele sposobów na wybór kryształów do pracy, wymienię trzy najlepsze.

Kolor

Każda zdrowa czakra ma swój kolor wyznaczony na podstawie swojej częstotliwości. Jednym ze sposobów wyboru kryształu jest znalezienie kryształu lub kamienia, który ma pasujący kolor do umieszczenia na czakramie, co pozwala na dopasowanie częstotliwości.

Właściwości i znaczenie

Istnieje wiele zasobów, w których można dowiedzieć się o różnych kryształach i ich właściwościach leczniczych. Jest to dobry sposób, aby wybrać kryształ na podstawie problemów, które masz.

Intuicja

Jednak moim ulubionym sposobem na wybór kryształu jest pozwolenie, by kierowała mną intuicja. Konkretny kamień pociąga mnie z wielu różnych powodów, staram się go nie kwestionować, gdy wpada mi do głowy. Czasami kolory pasują do czakr, a czasami nie. W mojej praktyce leczniczej słucham i zawsze kieruję się swoją intuicją.

Moje ulubione kryształy czakr

Czakra Podstawy rządzi fizycznym przetrwaniem, często reaguje na brązowe lub czerwone kamienie.

Czakra Podstawy. Moje dwa ulubione to czerwony jaspis i skamieniałe drzewa. Skamieniałe drzewa dostarczają moc potrzebna do uziemienia korzeni tego wielkiego drzewa i szczególnie pomaga, gdy doświadczasz lęku związanego z przetrwaniem. Czerwony jaspis pomaga nam połączyć się z uziemiającymi energiami Ziemi, pomaga rozwijać siłę fizyczną i wytrzymałość.

Czakra Sakralna jest siedzibą naszej kreatywności i często reaguje na pomarańczowe kamienie.

Czakra sakralna. Moje dwa ulubione to karneol i pomarańczowy kalcyt. Karneol stymuluje kreatywność a takze energetyzuje ciało i umysł. Pomarańczowy kalcyt pobudza kreatywność i sprawia, ze myślimy bardziej pozytywnie.

Czakra Splotu Słonecznego jest naszym centrum osobistej mocy; często reaguje na żółte kamienie.

Czakra splotu słonecznego. Moje dwa ulubione to Golden Healer i tygrysie oko . Golden Healer to mistrzowski kryształ leczniczy, pomaga podnosić wibracje i uwalnia blokady. Tygrysie Oko ma wesołą energię, motywuje do działania i pomaga nam zgarnąć odwagę potrzebną do wprowadzenia zmian kierujących nas w stronę zrównoważonego życia.

Czakra Serca jest centrum miłości i współczucia.

Czakra Serca. Często reaguje na zielone lub różowe kamienie. Moje dwa ulubione to kwarc różowy i zielony awenturyn. Kwarc różowy jest pocieszającym kamieniem sercowym delikatnej miłości, łagodzi emocje i pobudza nas, abyśmy mogli pokochać samych siebie. Zielony awenturyn jest kamieniem wzrostu i dobrobytu we wszystkim, także w miłości. Pomaga oczyścić się z tego, co nie działa, dzięki czemu możesz pewnie iść naprzód w życiu.

Czakra Gardła jest centrum komunikacji. Często reaguje na niebieskie kamienie

Czakra Gardła. Moje dwa ulubione to agat koronkowy i angelit. Agat koronkowy to delikatny kamień, który pomaga komunikować się z tym, co pochodzi z twojego wyższego ja. Angelit otwiera drogę do komunikacji z twoim wyższym ja i innymi wyższymi sferami, takich jak królestwo anielskie.

Czakra Trzeciego Oka rządzi naszymi zdolnościami psychicznymi.

Czakra Trzeciego Oka. Często reaguje na kamienie ciemnoniebieskie lub indygo. Moje dwa ulubione to tanzanit i lapis-lazuli. Tanzanit pomaga rozwijać siły psychiczne i przyspiesza wzrost duchowy. Lapis-lazuli łączy nas z wyższą świadomością i pomaga w rozwoju zdolności psychicznych, jest również kamieniem ochronnym.

Czakra Korony jest naszym punktem łączności z wyższymi silami

Czakra Korony. Często reaguje na fioletowe, białe lub przezroczyste kamienie. Moimi dwoma ulubionymi są ametyst i selenit. Ametyst wzmacnia medytację i łączy nas z naszą intuicją. Pomaga nam znaleźć boski cel w naszych snach. Selenit jest kamieniem o wysokiej wibracji, który pomaga otworzyć czakrę korony i połączyć się z jeszcze wyższymi sferami; czakry, które istnieją powyżej naszych fizycznych czakr.

Kiedy wprowadzamy kryształy do naszego pola energetycznego, nasze zaburzenie zapada w stan stabilności kryształów, co wprowadza nas w stan równowagi i uzdrowienia.

Dodaj komentarz