Przejdź do treści
ScalenieDuszy.pl » Numerologia » NUMEROLOGICZNE ZNACZENIA DNIA I MIESIĄCA URODZENIA oraz LICZBY DROGI ŻYCIA

NUMEROLOGICZNE ZNACZENIA DNIA I MIESIĄCA URODZENIA oraz LICZBY DROGI ŻYCIA

  • przez

LICZBY DROGI ŻYCIA.

Dodawanie to połączenie dwóch lub więcej liczb wraz z ich właściwościami i pojawieniem się nowego potencjału. Otrzymana w jego wyniku liczba uzyskuje nową jakość i charakter. Szczególną rolę pełni Liczba Drogi Życiowej ( dodanie całej daty urodzenia tj. dzień + miesiąc + rok urodzenia), która wskazuje na konkretny etap rozwoju. Na podstawie tej liczby można się dowiedzieć czy Dusza się doskonali czy przeżywa regres, a także przy jej pomocy pokazuje charakter jednostki, pewne jej zdolności, talenty,wartość, możliwość wyrażania siebie,cechy, rolę, silne strony, zrozumienia granic, a także to co najsilniej będzie kusić człowieka, co blokuje rozwój Duszy i nie pozwala jej na wejście na nowy poziom. Każda liczba swoją wibracją działa na człowieka zmuszając go do takich, a nie innych działań i dając w zamian takie, a nie inne cechy charakteru : pozytywne czy negatywne. W swoim życiu człowiek powinien walczyć z negatywnymi aspektami, a wzmacniać pozytywne, inaczej to z czym nie będzie walczył zostanie zapisane jak „dług karmiczny” , który będzie musiał spłacić w przyszłości.

WPŁYW LICZBY DNIA URODZENIA NA NASZĄ OSOBOWOŚĆ.

Dzień urodzenia człowieka jest indywidualną liczbą, która pokazuje jak otoczenie widzi Twój charakter, a także na ile wyraźne są cechy charakteru.

Wpływ liczby dnia dotyczy każdego miesiąca.

1- to także osoby urodzone w dniach 1,10,19 i 28, intelektualiści o chłodnym umyśle,ludzi ci pragną, aby ich słuchano i zachwycano się nimi, pragną zaistnieć w społeczeństwie, jeśli będą otwarci na innych mają wielkie szanse na sukces. Natomiast kiedy zamkną się w sobie szansa na ich sukces będzie wymagała bardzo dużego poświęcenia, wysiłku i czasu. Nie posiadają zdolności władczych. W negatywnym aspekcie osoby te mogą być plotkarzami i intrygantami, natomiast w pozytywnym – są bardzo twórczy, inteligentni, zręczni i mają wrażliwe sumienie.

2- to również 2,11,20 i 29, osoby te na podjęcie decyzji potrzebują bardzo dużo czasu, charakteryzuje je brak wiary w siebie, cenią współpracę z innymi, czułe, subtelne i wyrafinowane, zazwyczaj są wrażliwi i dążą do równowagi, harmonii i pokoju, najlepiej pracuje im się gdy mają spokój i panuje dobra atmosfera, negatywnie wpływa na nie agresywne otoczenie, doskonale rozumieją żarty i sami też bywają ich autorami, są często sentymentalne, mają kłopoty z określeniem celów. W negatywnym aspekcie łatwo się uzależniają i wykazują bierny stosunek do życia, są nerwowi i drażliwi, podatni na depresję, a w pozytywnym- potrafią się poświęcać dla innych, łatwo i szybko się uczą, mają wiele zainteresowań.

3- to także 3,12,21 i 30, osoby te klucz do sukcesu trzymają w rekach, posiadają wiele zdolności, szczególnie sztuką i nauką. Osiągną sukces o ile w ich charakterze dominuje współczucie, samodyscyplina i plan działań. Dążą do celów, zazwyczaj są wesołe, sympatyczne i komunikatywne, potrafią przekazać innym swój zapał, radość i ciepło. Ciągle poszukują czegoś nowego, interesującego, podczas dyskusji trzeba uzbroić się w konkretne argumenty. Zaleca się im dużą koncentrację i wytrwałość, gdyż często bywają lekkomyślne, zmienne i powierzchowne. W negatywnym aspekcie mogą mieć problemy z dochowaniem wierności i z organizacją.

4- urodzeni 4,13,22 i 31, wyróżniają się twardością i statecznością, pracowici, niechętni do zmian i niespodzianek, odpowiedzialni, twardo stąpają po ziemi, poważni i mało komunikatywni, poddają się prowadzeniu. Są dwa typy, jeden to zamknięte w sobie i lubi przebywać z inteligentnymi ludźmi, gdzie panują eleganckie maniery i dobra atmosfera, a dyskusje dalekie od spraw przyziemnych, a drugi to ludzie zazdrośni, zawistni, tacy, którzy dużo mówią , a mało robią. Czwórki dobrze sobie radzą w zawodach technicznych i biznesowych. W pozytywnym aspekcie są dobrymi pracownikami i silnie rozwiniętym poczuciem obowiązku, a w negatywnym – są drobiazgowi, kapryśni i zakompleksieni. Powinni nauczyć się dostrzegać także weselsze i bardziej pozytywne strony życia.

5- to 5,14 i 23, cenią sobie niezależność i wolność, posiadają kilka twarzy, z jednej strony podróże i przygody z drugiej harmonia domowa. Do ludzi , których lubią są bardzo hojni i pełni poświęcenia, a, do tych, których nie lubią, stają się wrogami i walczą z nimi nie przebierając w środkach. Są dociekliwi i uparci, potrafią ryzykować, aktywni, niespokojni, nerwowi, posiadają bogatą wyobraźnię i błyskotliwą inteligencję, pełne wahań, optymizm i dobroć są dla nich kluczem do szczęścia. Ich szczęście zależne jest od ich „samozniszczenia”, którym może z nich czynić ludzi gwałtownych, wątpiących, zapalczywych, a to pozbawia ich życie entuzjazmu.

6- dotyczy urodzonych 6,15 i 24, oznacza łatwość dojścia na szczyt kariery, są zdolni, profesjonalni, uczciwi, , ambicje mają umiarkowane, pełne słodyczy i wdzięku, życzliwi, często ulegają współczuciu, a wtedy służą pomocą, mają poczucie humoru i wesołe usposobienie, dzięki temu mają dużo znajomych i przyjaciół, posiadają głęboko zakorzenione poczucie obowiązku, przywiązane do tradycji, doskonale nadają się do pracy w ministerstwie i organizacjach publicznych. W aspekcie negatywnym mogą okazać się tchórzami, leniami, ludźmi dorzucającymi swoją intuicję, wówczas mogą zawodzić.

7- to najbardziej tajemnicze liczby 7,16 i 25, cechuje je filozoficzny charakter myślenia, czasem bywają nerwowe, ich złość jest krótkotrwała, zabiegane, niespokojne, poważne, mają skłonności do analizowania i rozmyślania, obdarzeni ogromną intuicją, inteligencją i licznymi talentami, cechuje je również rozsądek, powściągliwość, a także smutek i melancholia. Odnajdują się w pracy twórczej, jeśli oddadzą się twórczości wtedy poznają smak radości i sukcesu, powinni od siebie odrzucać zawiść, lenistwo i arogancję. Jeśli odrzucą te negatywne aspekty wtedy są postrzegani jako intelektualni przywódcy. W negatywnym aspekcie są to osoby bojaźliwe, bardzo łatwo wpadają w panikę i bardzo przeżywają nawet najmniejszy problem, czasem są zarozumiali i rozwiązują tylko własne sprawy.

8- wpływa na osoby 8,17 i 26, są utalentowani, bardzo często płacą za grzechy przodków, w te dni rodzą się osoby dobre, którym obce jest uczucie zazdrości czy zawiści, a także nie życzą innym niczego złego, są uporządkowani, los nie wybacza im lekkomyślności, poświęcają dużo czasu na modlitwie czy medytacji, w ten sposób odkupią grzechy przodków, powinni przejawiać cechy szczodrości, dążenia do władzy, mają trzeźwy umysł, ostrożność, zimną krew, zwłaszcza w sprawach finansowych,ogromną ambicję,nadzwyczajna zdolność koncentracji, wytrwałości, muszą dużo pracować, aby ich talenty zostały zauważone, urodzeni szefowie. W pozytywnym aspekcie są to osoby dążące do harmonii, potrafią się też odciąć od tego co jest im zbędne i niepotrzebne, czasem wydają się zimni, zawstydzeni, pozbawieni uczuć, wewnętrznie pyszni, na co powinni szczególnie uważać, gdyż może przyjąć duże rozmiary, co przeszkadza ich otoczeniu, nie wolno ich poganiać, gdyż potrzebują czasu, aby wszystko sobie na spokojnie poukładać.

9- urodzeni 9,18 i 27, są twórcami idei, uparcie dążą do wyznaczonych przez siebie celów, nie potrafią się długo gniewać, bardzo łatwo wybaczają, potrafią kochać intensywnie i krótko, swoje uczucia kierują do tych osób, które są niedostępne i tajemnicze, powinni wystrzegać się u siebie nadmiernej pewności siebie i egoizmu, potrafią być szczęśliwi i innym dawać szczęście, wrażliwi na krzywdę ludzka i niesprawiedliwość, potrzebują niezależności, ich pasją są podróże. Negatywny aspekt to bojaźń przed obowiązkami i odpowiedzialnością. Z reguły są to czarujące osoby, trzeba się przy nich pilnować, by nie wpaść w ich sidła.

WPŁYW LICZB MIESIĄCA URODZENIA.

Liczba miesiąca urodzenia wskazuje nam jaki jest człowiek w życiu codziennym. Urodzeni 20, 21, 22, 23 i 24 każdego miesiąca często łączą cechy dwóch miesięcy, dla urodzonego od 25 ważne są cechy następnego miesiąca.

1 -STYCZEŃ – z natury ludzie samowystarczalni i samodzielni, nie bardzo słuchają rad innych, najczęściej je odrzucają, dlatego jeśli chcemy im doradzać trzeba to robić bardzo ostrożnie, często uczą się na swoich błędach, a swoje cechy charakteru dobre i złe pokazują w kryzysowych momentach.

2- LUTY – osoby te chcą poznać życie z każdej strony, cenią sobie komfort, wygody i luksus, są emocjonalne, a także potrafiące walczyć o swoje, do celów dążą konsekwentnie i osiągają to co chcą.

3 – MARZEC – cenią sobie wszelkiego rodzaju zmiany i kontakty, które są dla nich ważne, w rozmowach powinni unikać powierzchowności, jeśli potrafią połączyć intuicję i logikę to mogą liczyć na duże sukcesy.

4 – KWIECIEŃ – chce być postrzegany jako ważny, silny i znaczący go głosu dochodzą często emocje, dlatego lepiej unikać drażniącego ich tematu o własnej wartości, gdyż łatwo się obrażają, cechuje ich upór i przywiązanie do wspomnień i przedmiotów.

5 – MAJ – charakterystyczna cecha dla urodzonych w maju to duma, wielkoduszność i ogromna mściwość, a także optymizm, nie zwracają uwagi na drobiazgi, co jest i dobre i złe, gdyż przeszkadza w dobrej organizacji pracy, często potrzebują wzorca, najczęściej wpływowego człowieka, odnoszą duże sukcesy.

6 – CZERWIEC – są staranni i bardzo dokładni, wręcz precyzyjni, bywają doskonałymi wykonawcami, ich sukcesy zależą od dobrze zorganizowanej pracy, każdy szczegół powinien być przez nich dokładnie przemyślany, niektóre osoby mogą podchodzić materialistycznie do życia, ale to im pomaga realnie oceniać sytuację i zabezpieczać swoją przyszłość.

7 – LIPIEC – mocno zależni od swoich partnerów, potrafią wyczuwać innych ludzi, dążą do harmonii, w ich podświadomości panuje poczucie samotności, co może odbić się na relacjach z bliskimi, wyróżniają się w tłumie.

8 – SIERPIEŃ – to odporne osoby, mogą znieść wiele nieprzyjemności i pozostać wesołymi, słuchają swojej intuicji, często bywają nieugięte co do swoich przekonań i nie warto ich nakłaniać do zmiany zdanie, gdyż uznają to za wrogość.

9 – WRZESIEŃ – są energiczni, niecierpliwi, aktywni, gadatliwi, sukcesy odnoszą w działalności społecznej, czasami wydaje się, że wiedzą wszystko, chociaż nie zawsze tak jest i warto to sprawdzić.

10 – PAŹDZIERNIK – są zorganizowani, żyją nie tylko dniem dzisiejszym, najczęściej już w młodości kształtują swoje cele i ideały, którym są wierni przez całe życie. Negatywny aspekt wyróżnia się w zimnej krwi i chłodzie uczuciowym do bliskich.

11 – LISTOPAD – są zdecydowani w działaniu, posiadają intelektualne zainteresowania, zmierzają prosto do celu, cenią przyjaźń, dlatego starannie dobierają grono przyjaciół, mocno chronią swoją prywatność, często biorą na siebie odpowiedzialność, dążenie do niezależności i wolności czasami rani ich bliskich, a ich czyni gwałtownymi.

12 – GRUDZIEŃ – część z nich można nazwać marzycielami, są wrażliwi, skromni, subtelni, bezinteresowni, hojni i chętnie pomagają innym. Negatywnym aspektem jest to, że nie są stabilni w swoich nastrojach, odczuwają częste wahania aktywności i pasywności i często zostają pod ich wpływem, niektórzy odczuwają silne pragnienie władzy, co powoduje, że oczekują poświęcanie od innych i narzucają im swoja wolę.

Materiał zaczerpnięty z dostępnych na polskim rynku książek o numerologii.

Dodaj komentarz