5/5 - (4 głosów)

Pierwszą z czakr głównych jest czakra podstawy zwana Muladhara.

Znajduje się ona u podstawy kręgosłupa, w okolicach krocza.

Jest ona koloru czerwonego i odpowiada za naszą stabilizację, poczucie wartości, sprawy finansowe, miejsce w świecie.

Odpowiedzialna jest za pobór energii z Ziemi i zasilanie nią całego organizmu oraz pozostałych czakr.

 

czakra podstawy
Czakram Podstawy - Czakra Korzenia

 Jestem szamanem, czarownikiem i energoterapeutą z piętnastoletnim doświadczeniem.

Swoją wiedzę i techniki czerpałem u wielu mistrzów tradycji duchowych Orientu i Okcydentu.

Dzięki nieszablonowemu podejściu do spraw energii i duchowości potrafię skutecznie pomagać w większości zaburzeń energetycznych, takich jak zdejmowanie klątw, uroków, złorzeczeń, czy też pracy z blokadami stanowiącymi przeszkodę w dostatnim i szczęśliwym życiu.

Bartosz Kazibudzki

Więcej o mojej ścieżce możesz przeczytać Tutaj.

 

 

Oznaki zablokowanej czakry podstawy

zdrowotne

Zaburzenia w jej pracy skutkują problemami związanymi z nadnerczami, narządami rozrodczymi, kośćmi, mięśniami, krwią, gospodarką termiczną.

 

Choroby jakie mogą być powodem jej blokady to białaczka, artretyzm, bezpłodność oraz choroby psychiczne.

 

Osoby z zachwianą czakrę podstawy są osobami albo bardzo zamkniętymi w sobie, niepewnymi lub agresywnymi i zachłannymi.

 

Czakra podstawy wpływa na witalność i poczucie bezpieczeństwa.

 

Odgrywa ogromną rolę w rozwoju noworodków oraz dzieci. Jest pierwszą z rozwijających się czakr zaraz po urodzeniu.

 

psychiczne

  • depresja, apatia
  • tendencje autodestrukcyjne
  • niechęć do pracy,
  • nadaktywność, wraz z witalną: problemy z zasypianiem
  • brak swojego miejsca na ziemi, niechęć do świata
  • wraz ze splotem – brak przebojowości i pewności siebie

 

życiowe

  • problemy ze znalezieniem pracy/działalnością, pieniędzmi
  • porażki związane z brakiem realizmu

 

Zalecenia by aktywować czakrę podstawy

 

– proste prace, które dają satysfakcję
– sport, sztuki walki
– odpoczynek
– działania związane z samodzielnością, miejscem w świecie, domem

 

 

 

Chętnie pomogę Ci odblokować tę i inne czakry.

 

Dzięki zabiegom energetycznym na uzdrowienie czakry korzenia:

 

– oczyszczanie z negatywnych energii

– odblokowanie czakramu podstawy,

– odbudowanie uziemienia (energia łącząca z Ziemią),

– harmonizacja czakr z pozostałymi elementami energetyki

– wzmocnienie energii czakr

 

 

 

Zaczynamy od Rozpoznania energetycznego, aby ustalić gdzie są główne blokady oraz z jakimi problemami boryka się Twoja energetyka.

 

 

 

Bartosz Kazibudzki. czakra podstawy

Zdrowa praca czakry korzenia.

Jeśli Muladhara jest otwarta i działa poprawnie, człowiek czuje połączenie z otaczającą naturą, z ziemią. Można o nim powiedzieć, że jest ugruntowany w dobrym tego słowa znaczeniu. Oznacza to, że jest pełen życia, interesuje się wszystkim, co go otacza i rozwija się. Taka osoba czuje wewnętrzną siłę. Jest spokojny, jego życie jest stabilne.

Zdrowa pierwsza czakra daje poczucie pewności siebie. Jej właściciela wyróżnia asertywność, kompetentne i skuteczne pokonywanie sytuacji konfliktowych i kryzysowych. Człowiek spokojnie podejmuje ważne decyzje, bierze na siebie odpowiedzialność, osiąga wyznaczone cele i zadania. O takich ludziach mówią, że ich energia jest w pełnym rozkwicie. Rzeczywiście, można pozazdrościć ich aktywności i wydajności. Normalnie funkcjonująca czakra korzenia zapewnia osobie o normalnych potrzebach seksualnych i ogromnej witalności.

Jeśli główna czakra jest zrównoważona, osoba jest świadoma cyklicznej natury i Wszechświata. I nie jest to zaskakujące. W końcu to właśnie czakra korzenia symbolizuje cykliczność wszystkiego, co się dzieje. Jest odpowiedzialna za to, aby każde działanie miało początek i logiczny koniec. Ludzie ze zdrową muladharą nie ulegają wpływom innych. Zdają sobie sprawę, że sami muszą budować swoje życie. Jedyną rzeczą, z którą należy się liczyć, jest natura, która zrodziła człowieka wraz z matką ziemią.

czakra korzenia

Posiadacze harmonijnie rozwiniętej czakry muladhara pewnie kroczą przez życie. Dlatego z łatwością osiągają wszystkie materialne cele. Taka osoba nigdy nie będzie się martwić o środki niezbędne do przetrwania. Rozumie, że świat da mu wszystko, czego potrzebuje. Dlatego skupia się na wyznaczaniu poważniejszych celów.

Wreszcie, jeśli czakra jest zrównoważona, osoba może połączyć ciała subtelnej energii i duchowe warstwy Wszechświata ze swoimi celami materialnymi. Rezultatem tego jest wysoka duchowość osoby. Ale jest to szczególny rodzaj duchowości, który nie pozwala mu oddawać się pustym snom. Sprawia, że ​​człowiek porusza się, działa, wykonuje czynności, które zbliżą go do realizacji przydzielonych zadań. Tak, taka osoba może zastanowić się nad wzniosłymi rzeczami. Ale jednocześnie nie zapomina o chlebie powszednim i wszystko osiąga sam.

Czakra korzenia – możliwe zakłócenia

Jeśli równowaga w czakrze korzenia jest zaburzona, człowiek zaczyna koncentrować się tylko na przetrwaniu i aspektach materialnych. Nic go już nie interesuje duchowo. Jego myśli skupiają się tylko na jedzeniu, seksie i zdobywaniu pieniędzy. To główny priorytet w jego życiu. To właśnie o tych trzech składnikach marzy. Tacy ludzie zaczynają w niekontrolowany sposób wydawać pieniądze na ekskluzywne produkty, cierpią z powodu przejadania się, często zmieniają partnerów seksualnych, pracują przez całą dobę, nie mogąc zatrzymać się na odpoczynek. I to jest całkiem zrozumiałe: każda minuta odpoczynku odbiera im to, po co żyją – pieniądze.

Ci ludzie są często niecierpliwi. Nie potrafią obliczyć konsekwencji swoich działań. W zasadzie nie są tym bardzo zainteresowani. Najważniejsze jest to, co dzieje się tu i teraz. Jeśli teraz chcesz kupić to ciasto, musisz to zrobić jak najszybciej. Jeśli ciało jest podekscytowane, powinieneś pilnie znaleźć osobę, z którą możesz iść spać. Często prowadzi to do poważnej dysharmonii seksualnej.

Człowiek rozumie, że może dać coś drugiemu tylko seksualnie. Jednocześnie sfera emocjonalna i materialna stają się jednostronne. Człowiek otrzymuje tylko pieniądze i uczucia od innych i nie daje niczego w zamian. Z reguły realizacja ta kończy się w silnych sytuacjach stresowych.

Właściciel chorej czakry korzenia skupia się tylko na własnych potrzebach. Jest to najwyższa granica egoizmu, gdy interesy innych ludzi nie są w ogóle brane pod uwagę. Jest całkowicie opanowany przez chciwość. Człowiek stara się zgromadzić jak najwięcej pieniędzy. Jednocześnie nigdy nie wierzy w przyszłość. Zawsze wydaje mu się, że zgromadzonych pieniędzy jest za mało. I nawet jeśli ma na koncie pięć milionów złotych, uzna, że ​​to zbyt skromna kwota, by przeżyć na świecie.

Wszystko to prowadzi do obaw. Może to być lęk przed ubóstwem, lęk przed jakimś urazem fizycznym (w końcu będzie się to wiązało ze stratami materialnymi). Ponadto osoba ta jest nawiedzana przez ciągłe uczucie niewytłumaczalnego niepokoju. Ugruntowuje się w najgorszym tego słowa znaczeniu. Brak równowagi w pierwszej czakrze prowadzi do tego, że człowiek jest zagubiony we wszelkich sprawach niezwiązanych z pieniędzmi. Jest bezradny wobec świata duchów.

Egocentryzm, niesamowita drażliwość, silna agresja – to cechy, które wyróżniają właściciela dysharmonijnej czakry muladhara. Ponadto człowiek próbuje narzucić swoją wolę, swoje pragnienia otaczającym go ludziom. Gdy tylko widzi, że nie jest spotykany, zaczynają się wybuchy niekontrolowanej złości, która może przerodzić się w przemoc fizyczną.

[lwptoc]