5/5 - (5 głosów)

Czakra sakralna, Svadhisthana, umiejscowiona jest tuż pod pępkiem.

Zharmonizowana ma czysty, pomarańczowy kolor.

Przyporządkowane są jej sprawy związane z naszą siłą twórczą, cielesnością i seksualnością.

 

czakra sakralna
Czakra sakralna

 Jestem szamanem, czarownikiem i energoterapeutą z piętnastoletnim doświadczeniem.

Swoją wiedzę i techniki czerpałem u wielu mistrzów tradycji duchowych Orientu i Okcydentu.

Dzięki nieszablonowemu podejściu do spraw energii i duchowości potrafię skutecznie pomagać w większości zaburzeń energetycznych, takich jak zdejmowanie klątw, uroków, złorzeczeń, czy też pracy z blokadami stanowiącymi przeszkodę w dostatnim i szczęśliwym życiu.

Bartosz Kazibudzki

Więcej o mojej ścieżce możesz przeczytać Tutaj.

 

 

Oznaki zablokowanej czakry witalnej

Zdrowotne

Gdy nie działa w sposób prawidłowy, odczuwamy problemy z układem moczowym i wodą w organizmie.

Jej poważna destabilizacja objawia się również oschłością wobec partnera, dewiacjami seksualnymi.

Wraz z czakrą splotu słonecznego wpływa na łaknienie.

Psychika

  • wraz z sercem: problemy ze związkami – to bardzo częsty blok
  • zaburzenia seksualności i intymności
  • utrata/brak poczucia piękna oraz zdolności do cieszenia się przyjemnościami

Życiowe

To pomaga czakrze witalnej:

– szacunek do kobiet mężczyzn i ich orientacji
– otoczenie się porządkiem, pięknem,
– danie sobie przestrzeni na przyjemność lub ograniczenie pogoni za nią
– taniec

Aspekty rozwojowe czakry sakralnej

 

Godność

Znaczenie wewnętrznej siły to umiejętność wyrażania naszej wyjątkowości, realizowania naszego potencjału, bez strachu przed reakcją innych ludzi, bez pytania o pozwolenie i aprobatę oraz bez lęku wykorzystywania naszych talentów.

Często ludzie pozwalają, aby różne czynniki wpływały na ich dojrzałe wybory z powodu potrzeby bycia częścią społeczeństwa i strachu przed ostracyzmem. Kiedy człowiek jest dobrze świadomy swojej wewnętrznej siły, kiedy ma wysoką samoocenę i wysoki stopień samozadowolenia, nie pozwala na tego typu manipulacje i nie poświęca swojej indywidualności na rzecz aprobaty społeczeństwa.

Zamiast tego będzie szanował mądrość, doświadczenie i talenty innych, czując, że dzielą się z nim, ucząc go, wzmacniając swoją osobistą siłę swoimi metodami nauczania. W ten sposób nie pozwoli, by moc ludzi go zaślepiła, nie staną się dla niego „guru”, u którego stóp złoży indywidualność swojej istoty.

Stan braku równowagi w czakrze seksualnej może poważnie wpłynąć na zdolność osoby do stanięcia w obronie siebie i bez wahania podążania swoją osobistą ścieżką, która prowadzi do samorealizacji.

Tymczasem pokazanie indywidualności wcale nie oznacza odwrócenia się od społeczeństwa, przeciwnie, gdy czakra seksualna jest odpowiednio zrównoważona, człowiek czuje się aktywnym członkiem swojej rodziny, aktywnym obywatelem tej osady, społeczeństwa, w którym żyje i chce być aktywny z pragnień, aby je ulepszyć, aby zapewnić im spokój ducha.

Uczciwość

Kiedy druga czakra jest w stałej równowadze, człowiek może przede wszystkim być szczery ze sobą. W wielu sytuacjach ludzie z różnych powodów bawią się złudzeniami, „zamykają oczy”, oszukują samych siebie. Wiele z tych przyczyn wynika z braku zaufania do wszechświata.

Kiedy człowiek nie jest pewien, czy wszechświat traktuje go jak ukochane dziecko, rodzi się w nim wiele obaw i niepokojów dotyczących przyszłości i innych ludzi.

Z tego powodu osoba nie jest w stanie być szczera wobec swojego otoczenia. Brak uczciwości wynika z lęku przed zranieniem ludzi w jakiś sposób przez mówienie prawdy, czynienie prawdy, a nawet myślenie zgodnie z prawdą. Kiedy człowiek jest pewny swojej wewnętrznej siły, zdaje sobie sprawę, że nic na świecie nie może skrzywdzić jego duszy, jeśli pozostanie szczery.

 Wewnętrzny krytyk

Z tego powodu większość granic, ograniczeń i praw, które wybieramy do uznania, może być iluzją lub wymówką dla naszego braku poczucia własnej wartości.

Czakra seksualna jest źródłem radości, awanturnictwa i umiejętności traktowania życia jako jednej ciągłej przygody pełnej niespodzianek, dlatego błędy, przeoczenia, rozczarowania, poczucie winy tak naprawdę nie istnieją, bo wszystko czego doświadczamy to kolejna przygoda, lekcja lub doświadczenie .

Kiedy czakra seksualna jest zrównoważona i otwarta, nie oznacza to, że dana osoba nie doświadczy „rozczarowań” lub „wyrzutów sumienia”. Tymczasem możemy widzieć rzeczy we właściwej perspektywie, pod względem samopoznania i poczucia własnej wartości. W ten sposób dowiadujemy się, że te doświadczenia życiowe, które określamy jako błędy, „niesłuszne”, „negatywne” itp., nie niszczą naszego „ja”, ponieważ nie można go oceniać jako „słuszne” i „niesłuszne”, po prostu istnieje na swój sposób.

Kiedy czakra sakralna nie jest w równowadze, osoba często osądza siebie, nieustannie krytykując i czując, że zraniła się popełniając błąd. Prowadzi to do samokrytyki, frustracji, a czasem wstydu, który może utrzymywać się przez długi czas lub zakorzenić się na zawsze. W ten sam sposób postrzegamy działania ludzi wokół nas.

Wzorce

Przekonania panujące w domu i społeczeństwie na temat seksu i seksualności mają jeszcze silniejszy wpływ na umysł człowieka w okresie dojrzewania, kiedy konflikty seksualne są wyraźniejsze i bardziej oczywiste. Przekonanie, że seks jest zły, że twoje genitalia są brudne, że nie powinieneś ich dotykać itd., może wywołać świadome lub nieświadome uczucie niechęci do nich.

Dziwne jest myślenie, że przez tysiąclecia w różnych kulturach panowała opinia, że ​​genitalia to „brud i brud”. Ta postawa sprawiała, że ​​ludzie odczuwali niechęć i pogardę dla części własnego ciała, części siebie!

Wiele problemów z seksualnością wynika z tej postawy, której możemy się nauczyć od dzieciństwa lub młodości, a być może także od poprzednich wcieleń.

Przyczyną problemów seksualnych mogą być również uczucia niechęci i złości wobec partnerów seksualnych, wynikające z niezrozumienia tego, jak działa świat (to, jak akceptujemy lub odrzucamy siebie, znajduje odzwierciedlenie w naszym partnerze). Jest to jedna z przyczyn infekcji pochwy, świądu, stanów zapalnych.

Spostrzeżenia społeczne, poczucie winy, potępienie seksualności, przekonanie, że seks i genitalia to brud lub coś „wstydliwego”, napięcie, chęć spełnienia oczekiwań partnera z seksualnego punktu widzenia (oczekiwania, które sobie wymyślamy), itd., wszystko to razem powoduje dużą liczbę problemów związanych z seksualnością, genitaliami i cyklem menstruacyjnym danej osoby.

I w takich przypadkach zrównoważenie czakry seksualnej może prowadzić do zdumiewająco silnych, dalekosiężnych rezultatów, zarówno w poprawie samej sytuacji problemowej, jak i poprawie tożsamości płciowej i ogólnego stosunku do seksu.

Często, aby rozwiązać sytuację z najkorzystniejszym skutkiem, konieczne jest przypomnienie sobie bezpośrednich lub pośrednich traum, które doznaliśmy w związku z naszą seksualnością, przeanalizowanie ich jako kolejnego doświadczenia tego życia i uwolnienie się od nich z miłością.

Zapraszam również na sesje energetyczne.

Są one komponowane według Twoich potrzeb energetycznych.

W przypadku problemów z czakrą witalną, dzięki sesjom:

  •  zaczniesz cieszyć się życiem
  • wesprzemy Twój układ hormonalny
  • odepchniemy ludzi którzy Cię dręczą i wykorzystują