Przejdź do treści
ScalenieDuszy.pl » Relacje i Komunikacja » Toksyczne Relacje i Ochrona » Mąż tyran psychiczny

Mąż tyran psychiczny

Znęcanie się męża może być fizyczne, namacalne lub emocjonalne, niefizyczne. Istnieją różne wskaźniki, które mogą pomóc w określeniu, czy twój mąż jest obraźliwy wobec Ciebie lub Twojej rodziny. Oceniaj zachowanie męża w celu ustalenia, czy powinieneś szukać pomocy, zanim jego działania wzrosną na nadużycia związane z małżeństwem, które pociąga za sobą przemoc fizyczną.

Kontrola

mąż tyran może próbować sprawić, że czujesz się skrępowana, zablokowana aby trzymać cię w pułapce w małżeństwie. Kontrolujący małżonek może domagać się dominacji poprzez kontrolowanie finansów i przyznanie małego zasiłku, podejmując wszystkie decyzje domowe i traktując cię jak sługę. Może także ograniczyć możliwości poznania przyjaciół i członków rodziny, a także uniemożliwić Ci zdobycie pracy, tak aby była emocjonalnie i ekonomicznie zależna od niego.

Upokorzenie

Znieważenie męża i poniżenie cię publicznie i prywatnie może oznaczać nadużycia emocjonalne. BOsoby, które są emocjonalnie obraźliwe wobec innych, mogą umieścić przyjaciół i bliskich na drugich. Twój mąż także ma zwyczaj ignorować twoje uczucia wobec złego traktowania. Jeśli jest emocjonalnie obraźliwy, może zadzwonić do Ciebie lub upokorzyć Cię przed przyjaciółmi, wskazując swoje błędy lub reagując sarkastycznie, gdy wydasz opinię.

Zazdrość

Ekstremalna zazdrość może być również emocjonalnym znakiem nadużycia. Męczny mąż może poprosić o dokładne relacje z wszystkiego, co robisz, gdy jesteś daleko od siebie, rozważ wszelkie interakcje z innym mężczyzną, aktem flirtowania, często oskarżają Cię o niewierność lub działaj z tobą, gdy ci dwaj są publicznie. Możesz być ofiarą nadużycia emocjonalnego, jeśli obawia się, gdy mężczyzna patrzy na ciebie lub uśmiecha się publicznie, bo obawia się, że małżonek będzie w niej zbytnio czytać.

Zastraszenie

Jeśli twój mąż jest emocjonalnie obraźliwy, oznaką tego nadużycia jest to, że możesz czuć się nieśmiałym lub obawim, gdy jest otoczony, bo boisz się, że wywołasz jego gniew. Emocjonalnie krzywdzący małżonek może używać gróźb przemocy fizycznej, stwierdzenia, że ​​zakończy małżeństwo lub nieprzewidywalne, emocjonalne wybuchy, aby cię rozbić, więc będziesz się boi się twierdzić.

Odmowa

Jeśli twój mąż jest emocjonalnie obraźliwy, może posłużyć się usprawiedliwieniami i oskarżeniami, aby uwierzyć, że jego zachowanie jest Twoją winy, zauważa serwis Help Guide. Twój małżonek może twierdzić, że twoja ignorancja, błędy, tajemnica czy flirtacja była powodem niedawnego wybuchu. Może wskazywać, że twoja głupota wymaga od niego kontroli wszystkich finansów i kontroli nad wszystkimi decyzjami rodzinnymi. Przewodnik pomocy zawiera także stwierdzenie, że obelży mąż może zaprzeczyć surowości jego bolesnych działań, trywialić swoje reakcje lub obwiniać jego zachowanie na stres lub zły dzień.

Zdrowe relacje = szacunek i zaufanie

Zdrowe relacje obejmują szacunek, zaufanie i uwagę drugiej osoby. Nadużycia nie mają tych cech. Zamiast tego pociąga za sobą złe traktowanie, brak szacunku, zazdrość, kontrolowanie zachowań lub fizycznej przemocy.

Co to jest naltretowanie?

Znęcanie się i maltretowanie może być fizyczne, emocjonalne lub seksualne. Przemoc fizyczna oznacza jakąkolwiek formę przemocy, taką jak uderzenie, uderzenie, ciągnięcie włosów i kopanie. Nadużycia mogą się zdarzyć w obu randkowych relacjach i przyjaźni.

Nadużycia emocjonalne mogą być trudne do rozpoznania. Czasami ludzie pomylą intensywną zazdrość i oczarowanie jako oznakę intensywnych uczuć miłości. Może się wydawać nawet pochlebne. Zagrożenia, zastraszanie, upadki, kontrolowanie zachowań i zdrada są wszelkimi szkodliwymi formami emocjonalnego nadużycia, które może naprawdę zaszkodzić – nie tylko w czasie, gdy się to dzieje, ale też długo.

Nadużycia seksualne mogą się zdarzyć każdemu, facetowi lub dziewczynie. Nigdy nie ma prawa zmuszać się do jakichkolwiek doświadczeń seksualnych, których nie chcesz.

Pierwszym krokiem w wychodzeniu z obraźliwej relacji jest zrozumienie, że masz prawo do traktowania z szacunkiem i nie być fizycznie lub emocjonalnie skrzywdzonym przez inną osobę.

Znaki obraźliwych relacji

Ważne znaki ostrzegawcze, które mogą być zaangażowane w obraźliwe relacje to:

W jakikolwiek sposób szkodzi fizycznie, włączając w to slapping, pchanie, chwytanie, trzęsienie, uderzenie, kopanie i wykrawanie
Stara się kontrolować różne aspekty swojego życia, takie jak ubieranie się, spędzanie wolnego czasu i co mówisz
Często upokarza cię lub sprawia, że ​​czujesz się niegodny (np. Jeśli partner odkłada Cię na dół, ale mówi, że on lub ona cię kocha)
Grozi wyrządzeniem krzywdy lub samookaleczenia, jeśli opuści związek
Skręca prawdę, aby poczuć winę za działania partnera
Domaga się, aby wiedzieć, gdzie jesteś zawsze
Stale zazdrosny lub zły, gdy chcesz spędzać czas z przyjaciółmi

Niepożądane postępy seksualne, które czynią cię niewygodnymi, są również czerwone. Mówiąc takie rzeczy jak “jeśli mnie kochasz, chcesz …” Jest ostrzeżeniem o możliwych nadużyciach i znaku, że Twój partner próbuje cię manipulować. Oświadczenie takie jest kontrolą i jest używane przez ludzi, którzy są tylko zaniepokojeni tym, co chcą – nie dbając o to, co chcesz. Zaufaj intuicji. Jeśli coś nie czuje się dobrze, prawdopodobnie nie jest.

Znaki, że przyjaciel jest nadużywany

Oprócz znaków wymienionych powyżej, oto niektóre znaki, że przyjaciel może zostać wykorzystany przez partnera:

Niewyjaśnione siniaki, złamane kości, zwichnięcia lub znaki
Nadmierną winy lub wstydu bez wyraźnego powodu
Tajemnicy lub wycofania się od przyjaciół i rodziny
Unikanie szkoleń lub wydarzeń społecznych z usprawiedliwieniami, które nie mają sensu

Osoba, która jest nadużyta, potrzebuje kogoś, kto usłyszy i uwierzy. Może twój przyjaciel boi się powiedzieć rodzicowi, ponieważ przyniesie presję na zakończenie relacji. Osoby nadużywane często czują się tak, że to ich wina – że “poprosili o to” lub że nie zasługują na lepsze. Ale nadużycie nigdy nie zasługuje. Pomóż swojemu przyjacielowi zrozumieć, że to nie jego wina. Twój przyjaciel nie zasługuje na złe traktowanie. Osoba, która jest nadużycia, ma poważny problem i potrzebuje profesjonalnej pomocy.

Przyjaciel, który jest nadużywany, potrzebuje, aby cię słuchać i wspierać bez sądzenia. Trzeba odwagi, aby przyznać się do nadużywania. Twój przyjaciel potrzebuje także zachęty, aby natychmiast uzyskać pomoc od osoby dorosłej, takiej jak rodzic, członek rodziny lub specjalista służby zdrowia.
Jak sobie pomóc

Jeśli uważasz, że jesteś w złym związku, nadszedł czas, aby wyjść z tego. Ufaj komuś, takim jak rodzic, zaufany dorobek, dostawca usług medycznych lub przyjaciel. Niech ci wspierają i pomogą Ci zakończyć relacje i pozostać w bezpiecznym stanie.

Jeśli zostałeś fizycznie poszkodowany, wezwij pomoc medyczną lub zadzwoń do policji. Skorzystaj z pomocy doradcy lub terapeuty, jeśli masz wątpliwości, czy jesteś w złym związku.

terror psychiczny w związku

znęcanie psychiczne nad żoną

znęcanie psychiczne objawy

znęcanie się psychiczne nad żoną wzór

znęcanie psychiczne definicja

jak udowodnić znęcanie psychiczne

mąż tyran jak sobie radzić

terror psychiczny w małżeństwie

wampiry emocjonalne

wampir energetyczny

Dodaj komentarz