Toksyczna matka

15 Oznak że Twój związek z mamą jest toksyczny

Wszyscy kochamy naszych matki, niezależnie od ich toksyczności, ale czasami chcemy odejść od nich na zawsze. W głębi serca wiemy, że mama też nas kocha. Ona po prostu nie wie, jak to wyrazić bez powodowania bólu i bólu.

Toksyczne relacje matka i córka są bardziej powszechne niż prawdopodobnie sobie zdajesz. W rzeczywistości, gdy starzejemy się, jesteśmy bardziej podobni do konfliktu z drogą starą mamą. Ona jest na jej drodze i po prostu szukasz drogi. Nie może zgodzić się na to, co robisz z twoim życiem lub może być zazdrosna. Możliwe, że jest z ciebie bardzo dumna, ale po prostu nie chce wyjść z centrum uwagi, aby zaspokoić Twoją wielkość.

Niezależnie od przypadku, toksyczne mamy są bardzo trudne do przepracowania i są duże szanse, że relacja matka i dziecko nigdy nie może się w pełni uzdrowić. Oczywiście jest terapia, ale obie strony muszą się z tym zgodzić i być skłonne do rzeczywiście pracować nad niektórymi trudnymi kwestiami. W przeciwnym razie jedyną możliwością jest ograniczenie liczby odwiedzin do minimum lub zakończenie kontaktu z mamą.

15. Nie chce słyszeć o swoich uczuciach

Twoja mama po prostu powiedziała ci naprawdę brzydkie rzeczy i zraniła twoje uczucia. Ty masz dobre wołanie, a potem decyduj się skonfrontować ją z jej zachowaniem. Usiądź z nią i zacznij mówić, jak się czuła, ale szybko cię odciąga. “Och, ruszaj, do diabła”, wyciąga do ciebie. “Nie obwiniaj mnie za to, co czujesz. Jeśli uważasz, że źle, to problem jest z tobą, nie mnie “. I właśnie tam kończy się rozmowa. Na zawsze.

Mama nie daje do cholery tego, co czujesz. Zrobiła pracę, podnosząc cię i czuje, że ma prawo krytykować ciebie, gdy tylko się jej spodoba. Ty, z drugiej strony, nie wolno obwiniać jej za to, że czujesz się jak śmieć. Nie ponosisz odpowiedzialności za jej czyny i uczucia.
14. Miesza w twoich związkach

Mama złamała twoje ostatnie relacje. Ty i twój chłopak byli razem dość silni, dopóki twoja matka nie zdecydowała, że ​​się z nim nie zgadza. Czuła, że ​​nie zarabia ci wystarczająco dużo pieniędzy, co do ciebie było, co do ciebie pasowało. Twoja mama zaczęła wysyłać mu ogłoszenia o pracy, a potem powiedziała, że ​​żałuje, że wysłał mu pracę, na którą nie mógł się ubiegać. Czuła, że ​​nie jest wystarczająco wykształcony dla ciebie i że ma zerowe perspektywy.

Kochałeś swojego chłopaka, ale naprawdę nie potrafiłby poradzić sobie z twoją matką. Relacja się skończyła i wcale go nie obwiniaj. Obwinisz twoją matkę.

Meddling matki są trudne do zniesienia. Jedyne co można zrobić, to przygotować chłopaka do jej zachowania i pocieszyć go później, że kochasz go, kim jest, a nie ze względu na matkę. Jeśli związek wzbudza związek małżeński, być może musisz napisać mamę z nowej rodziny.
13. Nakłania Cię przed przyjaciółmi
Shutterstock_387051757

Twoi znajomi chcą zatrzymać się w Twoim miejscu, ale twoja mama jest w domu i wiesz, co się będzie działo. Nawet po wyjeździe próbujesz uniknąć kontaktu wzrokowego z kimś, kogo znasz, jeśli masz mama z tobą. Czemu? Bo mama lubi cię poprowadzić przed przyjaciółmi. Ona będzie komentować, że udowodnić, jak głupi jesteś albo ona powie coś osobistego o tobie, że czujesz się żenujące. Nigdy nie pogratuluje ci, dopóki nie znajdzie sposobu na zniewagę. Na przykład może pochwalić się, że w końcu wyrzuciłeś swojego poprzedniego chłopaka, ale wtedy wyrzuci, że nie może poczekać, aż zobaczy następny kawałek kosza, który ciągnie się do domu.

Jeśli twoja mama lubi zawstydzić cię przed przyjaciółmi, mogę szczerze powiedzieć, że odczuwałem twój ból. Prawdopodobnie nigdy nie przestanie robić tego, a jedyną rzeczą, którą możesz zrobić, to uniknąć, by była blisko przyjaciół.
12. Ona ocenia Twoją wagę
Migawki_336264416 (1)

Znam kilka toksycznych matek, które trzymają tablice na wadze swoich córek. Moja mama na przykład zwyczajowo nazywała mnie Moose, gdy byłem mały, ponieważ byłem mocniejszy niż moja starsza siostra. Cały czas dorastałem, zawsze komentowałaby, jak mądra cienka siostra była. To dotknęło mnie tak strasznie, że poszedłem z 120 kilogramów do 105 funtów.

Po odchudzeniu powiedziała coś takiego: “Dlaczego nie jedz kanapkę?” Nigdy nie zaszczyciła mnie byciem byciem cienkim. Zajęło mi dużo czasu, aby zdać sobie sprawę z mojego problemu była moja mama i od przeszłości miałem 120 funtów. To było za dużo pozostać tak cienkie i szczerze czułem się jak piekło każdego dnia tak chuda.

Toksyczne moms zawsze krytykuje wagę córki. Nie ma znaczenia, czy jesteś chudy, przeciętny czy nadwaga. Toksyczna mama nigdy nie będzie zadowolona z tego, kim jesteś.
11. Musisz ukryć swoje problemy od niej
Shutterstock_221533489

Kiedy coś się nie powiedzie, wpadasz w szaloną panikę, aby upewnić się, że twoja matka nigdy się o tym nie dowie, przynajmniej do czasu rozwiązania problemu. Mama lubi ingerować w swoje życie. Ona również daje najgorsze porady, a następnie oczekuje, że do jej wskazówek dokładnie dot. Gdybyś poszła za radą, którą ci ofiarowała, prawdopodobnie siedziałabyś teraz w celi więziennej.

Zamiast tego najlepszym rozwiązaniem jest upewnienie się, że nigdy się nie dowie. Oznacza to, że mama nie może się dowiedzieć, jakie problemy masz z profesorem na uniwersytecie. Nie potrafi zrozumieć, że masz problemy z najlepszym przyjacielem, a nawet z sąsiadem. Problemy z rachunkiem? Lepiej trzymaj te do siebie. Mama mniej wie o swoim życiu, tym lepiej.

10.Pasywna agresja

Nie ma nic gorszego niż biernie agresywna matka. Mam jeden, a ostatnio próbowałem rozmawiać z nią o biernym zachowaniu agresywnym. Od razu mnie odciągnęła i powiedziała, że ​​jej bierna agresywna natura zyskała ją w życiu tak, że nie chce jej zmienić. Powiedziałem jej, że bierne agresywne osoby przestraszają innych od nich, ale padło na głuche uszy.

Kiedy mama mówi: “Jeśli chcesz,” lepiej zrozumiesz, czy ona oznacza, że ​​jest w porządku z tym, czy nie, ponieważ zły wybór wybije ją do końca. Kiedy mówi, że ma nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu, że poszła do twojego pokoju, dała ci wiadomość, że podchodzi do szpikulca i są bzdury, które możesz sobie wyobrazić, ale nie wyglądając jak paranoidalny szarp.

Możesz spróbować rozwiązać bierne agresywne zachowanie matek, ale prawdopodobnie okaże się, że nie ma to zastosowania. Uważam, że lepiej odejść całkowicie biernie agresywnie momnie, aby uniknąć stresu.
9. Jesteś na zawsze gryzie swój język
Shutterstock_365933288

Och, mówi najbrzydsze rzeczy do ciebie, ale oczekuje, że będziesz cicho i akceptuje nadużycia jako prawdę absolutną. Kiedy popełni błąd lub czyni coś głupiego, nie wolno Ci mówić cholernie o tym. Jesteś na zawsze gryzie twój język wokół mamy. Czasami czujesz, że chcesz zasmucać własne słowa i uważasz, że masz te straszne bóle gardła, ponieważ nie możesz mówić.

Toksyczne moms mają problem z dziećmi, które mówią same za siebie. W rzeczywistości, jeśli jedno z ich dzieci stara się mówić, szybko wyciąć je z kilku krótkich słów. Niektóre matki czują, że tylko oni wiedzą, co jest najlepsze dla córek i zadali sobie córki swoje obelgi. Jedyną ucieczką jest wyjazd i nigdy nie wrócić do domu.

8. Nie pozwala Ci dorastać i odejść

Chcesz nic więcej niż odejść z domu. Nie tylko myślisz o wyjeździe z miasta, ale chcesz wyjechać z państwa, najlepiej do innego wybrzeża. Chcesz uczęszczać do uniwersytetu w jakimś odległym mieście. Chcesz, abyś mógł spakować plecak i podróżować po świecie, pisząc o swoich przygodach i wydając je ze względnie stałego dochodu.

Masz tak wiele marzeń, a wszystkie one wymagają odejścia od matki. Ona nie będzie miała tego, choć. Kiedy patrzyłaś w szkole w Nowym Jorku, podciągnęła numery przestępstw i systematycznie zabiła te sny. Kiedy zacząłeś szukać ruszenia na plażę, znów poszła z wszystkimi powodami, dla których nigdy byś nie przeżył i nigdy nie był w stanie znaleźć pracy.

Innymi słowy, za każdym razem, kiedy próbowałeś dorastać i odejść, znalazłaś powód, dla którego musisz zostać.
7. Nalega, abyś się nią zajmowała
Shutterstock_434763196

Nienawiasz swoje życie, każdego dnia. Nadal żyjesz z mamą, bo nalega, że ​​teraz twoja kolej na nią zależy. Czujesz się jak Cinderella, ale wiesz, że żaden książę nie zatrzyma się przy twojej mamie. Chce, żebyś robił wszystkie domowe rzeczy i zabrała ją na zakupy obiadami dwa razy w tygodniu. Jeśli nie zrobisz tego, co ci nakazuje, przypomina, że ​​nie płacisz czynszu. Powiedz, że wolisz wyjeżdżać i płacić czynsz zamiast pracować w pełnym wymiarze godzin, a potem dbać o nią. Nie ma nic złego w jej ciele. Ona może chodzić, rozmawiać, prowadzić, a ona ma własne źródło dochodów. Mimo to nalega, abyś musiał zostać z nią. A jeśli był włamywacz? A co jeśli upadła i nie mogła uzyskać pomocy? Zgodzisz się z jej życzeniami i nadal żyjesz w całkowitej nędzy.

Jest przekupiany pieniędzmi lub podarunkami

Tolerujesz twoją matkę i jej słowne nadużycia, ponieważ gdy przejdziesz do niej, wręcza Ci bardzo potrzebne pieniądze. Chociaż masz pracę, to nie pokrywa kosztów Twoich rachunków za szkołę plus żywności dla każdego tygodnia, więc czujesz się w pułapce. Włącz się z mamą lub głoduj i pogłębiaj się w zadłużeniu. Co gorsza jest to, że twoja mama zawsze mówi wszystkim, że daje pieniądze, ponieważ jesteś biedny lub sprawia, że ​​jesteś się pijawką. Sprawia, że ​​czujesz się jak gówno za zaakceptowanie pieniędzy, ale wiesz, że jeśli jej nie zaoferuje, prawdopodobnie nie chciałbyś się z nią zobaczyć.

Toksyczni mama będą używać prawie wszystkiego do przekupstwa ofiar. Może to być obietnica dziedzictwa, samochodu lub nawet dziedzictwa rodzinnego, które chciałbyś zachować w rodzinie, ale martwić się, że mama może dać je komuś innemu.
5. Po prostu chcesz uciekać od niej
Shutterstock_110822132

Przed wyjazdem do domu odwiedzić mama w weekend, dajesz się trochę porozmawiać. Wszystko będzie w porządku. Mama nie zamierza rozpocząć żadnych bzdur i będziemy mieli miłą wizytę. Jak tylko wejdziesz do swojego domu, daje Ci to spojrzenie i wiesz, że kłopoty są parzenia. Chcesz tylko odwrócić się i wybiegać z domu, ale wiesz, że będziesz musiał zmierzyć się z nią jakiś czas, więc możesz to teraz załatwić.

Po pierwsze, czy naprawdę musisz odwiedzić swoją toksyczną matkę? Jak ona naprawdę zareaguje, jeśli wstałabyś i wyszłaś na nią, gdy była źle? Jeśli nigdy wcześniej nie próbowałeś, dlaczego nie dać mu strzału? Jeśli coś, poczujesz się lepiej wychodzi na nią niż gdybyś zostawał za jej słowne nadużycia.
4. Daje Znane Pseudonimy
Migawki_210404806

Jiggle Butt, Flat Nose, Bigfoot, Big Ears i podobne pseudonimy są często wypowiadane przez dzieci w szkole podstawowej. Nie spodziewałbyś się, że takie złe imiona pochodzą od matki, ale niestety.

Mama pani jest niepewna i czuje potrzebę wypluwania jej piór przez odłożenie cię w dół. Najgorsze jest, gdy nazywa Cię te nazwiska publicznie. Na szczęście ludzie, którzy zachowują się jak dorośli, nie mają obrzydliwych pseudonimów. To twoja mama, która zakończy się, będzie wyglądała jak szarpacz, a nie ty, więc zignoruj ​​ją najlepiej, gdy jesteś publicznie.

Prywatnie, warto rozważyć lobbing kilka brzydkich pseudonimów z powrotem do niej. Czasem robi to sprawi, że przestanie być brzydka. Dla innych toksycznych matek, sprawi, że będą mieli poważne urazy wobec swoich córek, więc robisz to na własne ryzyko.
3. Musi być centrum uwagi
Shutterstock_107449166

Nie może tego wytrzymać, jeśli ktoś przestanie porozmawiać z tobą, a nie z nią. W rzeczywistości, jeśli kiedykolwiek poczuje, że jest ignorowana, będzie dosłownie krok przed tobą i zacznij mówić głośno. Ona wprowadzi jej mama uroków i zachowują się słodkie i wspaniałe. Wydaje się, że chce kraść przyjaciół z twojej przyjaciółki, kiedy gromadzi ich wokół niej za opowieść o eskapadach.

Mama zawsze była taka. Ona jest zazdrosna, jeśli dostaniesz więcej uwagi niż ona, a ona wyciągnęła wszystkie przystanki, aby dostać się do tyłu pokoju, tak aby mogła mieć świetle.

Część z was czuje się zakłopotana, ale inna część ciebie potajemnie nienawidzi jej wnętrzności. Moms powinien najpierw postawić swoje dzieci, nie rozgrzać ich i rzucać w ciemność.
2. Nadal poszukuje rzeczy
Shutterstock_452191132

Nie ma znaczenia, że ​​przeniosłeś się z domu matki ponad rok temu, ona nadal przychodzi i zaczyna szpiegować przez swoje osobiste rzeczy. Czujesz, że to tylko twój błąd. W końcu dałeś jej klucz do mieszkania jako zapasowy wypadek, jeśli straciłeś klucz główny. Teraz idzie do swojego miejsca, gdy chce, nawet jeśli nie jesteś w domu, a ona będzie czytać przez rachunki i przeglądać swoje szuflady.

Ona nawet nie ukrywa faktu, że idzie przez swoje sh! T. Zamiast tego przyjdzie dobrze i powie, że nie rozumie, dlaczego masz tyle pieniędzy na rachunku karty kredytowej i czy mógłbym wyjaśnić jej dlaczego czujesz potrzebę noszenia takiej śmiesznej bielizny.

Dopóki ma dostęp do Twoich osobistych rzeczy, będzie ona inwazyjna na Twoją prywatność, każdą szansę.
1. Ona obwiniła jej złe nastroje na ciebie
Żaluzje_290611241

Mama jest w kuchni znowu, zatrzaskując szafki i popychając garnki i patelnie. Ona nic nie gotuje. Ona po prostu chce zrobić dużo hałasu więc obudzisz się. Wychodzisz z łóżka i potknie się do kuchni, aby dowiedzieć się, co jest wkurzona.

Okazuje się, że jest na ciebie zła, że ​​nie zostaniesz z nią na śniadanie. Próbujesz wyjaśnić, że pracujesz trzecią zmianę. Kiedy wrócisz o 6:30 rano, wszystko, co chcesz zrobić, zasnąć.

Nie zaakceptuje powodu, że nie będzie z nią śniadanie i obwinia cię za to, że przez resztę dnia wpadła w złym nastroju. Jest 9 nad ranem i tylko udało się dostać w 2 godziny snu, ale pobyt

218/5000

Obudzić się na kolejną godzinę, aby z nią śniadanie, aby nastolatek się osłabł. Trochę po południu będzie miała to samo złe samopoczucie i obwiniać cię za sobą, gwarantując, że dziś znów będziesz zmęczony.

Na szczęście istnieją sposoby zarządzania relacjami z rodzicami, które pomogą zminimalizować jej negatywny wpływ.

• Pierwszym krokiem jest przyjęcie. Nie możesz zmienić tego jak jest twoja matka. Nie można zasadniczo zmieniać relacji: tak długo, jak twoje życie. Toksyczna matka jest albo w stanie zaprzeczenia, albo jest tak wykwalifikowana, odbijając swoje potrzeby lub uzasadniając swój związek, że mało prawdopodobne jest, aby rozmawiać z nią na poważnie.

• Skup się na tym, co możesz kontrolować, co odpowiada twoim reakcji. Zamiast rzucić oskarżenia, rozstrzelaj skargi jako własne uczucia: “Nie lubię tego, kiedy to zrobisz. Powoduje to, że czuję się nieswojo “. Może wciąż odrzucić twoje uczucia, ale wysłałeś sygnał, że nie zgadzasz się, jak się czuje.

• Jeśli twoje zdrowie jest w rzeczywistości cierpi, radzę zakończyć kontakty twarzą w twarz. Klienci są często przerażeni, kiedy to sugeruję, ale często zgłaszają uczucia spokoju i wolności. Pomimo tego, co jest zakorzenione kulturowo, nie musisz widzieć swojej matki.

• Jeśli odcięcie kontaktu nie jest opcją, spróbuj kontrolować okoliczności, w których ją widzisz. Często spędzamy całe weekendy z matkami. Dlaczego, jeśli wiesz, że to zakończy się erupcją? Obiad w miejscach publicznych okradza jej kontrolę nad jej własnym terytorium, a także ułatwia wyjazd. W miejscach publicznych z innymi jest mniej prawdopodobne, że jest zła. Nawet kontrola nad miejscem sprawi, że poczujesz się lepiej.

• Użyj własnych technik i odmawia wzięcia na siebie nastrojów, twierdząc, że Twój własny, pozytywny, zdecydowany punkt w odpowiedzi na jakikolwiek kłujący. “Ta sukienka sprawia, że ​​czuję się dobrze. Lubię to i mam zamiar go nosić “lub” Zrobię to w ten sposób, to działa dla mnie “.

• Czasami grozi to opuszczeniem jest jedynym sposobem na zrozumienie. – Dziś się nie sprawdza. Mam zamiar wyjechać trochę wcześniej, lub “nie chcę żadnych negatywności. Zobaczymy się, kiedy będziesz w lepszym nastroju.

• Wreszcie poszukaj innych źródeł wsparcia. Psycholog Dorothy Rowe mówi, że istnieje wiele dowodów na to, że wpływy i “programowanie” matki można zastąpić innymi znaczącymi postaciami, takimi jak krewni, zwłaszcza ciotki, a nawet nauczyciel. Mogą to zarówno podnieść zaufanie i zmniejszyć zależność od matki.

https://www.psychologies.co.uk/how-manage-toxic-mother

http://www.thetalko.com/15-signs-your-relationship-with-mom-is-toxic/

toksyczna matka jak się uwolnić cechy toksycznej matki toksyczna matka jak sobie radzić toksyczna matka terapia toksyczna matka blog toksyczna matka syn toksyczna matka forum nadopiekuńcza matka toksyczna matka depresja

Podobne:

mąż tyran psychiczny

Scroll to Top