Empaci a wampiry energetyczne

Empaci to ludzie, którzy potrafią tak bardzo wychwycić uczucia i emocje innych, że mogą je przyjąć tak, jakby były to ich własne. Chociaż każdy może wczuć się w empatię, empaci są znacznie więcej niż tylko osobami, które potrafią współczuć innym – oni absorbują i reagują na to, co czują inni.

empaci a wampir energetyczny

I choć bycie empatą może być błogosławieństwem, ma ono również ciemną stronę.

Niestety, ze względu na naturę empatii, często przyciągają najgorszych ludzi, w tym wampiry energetyczne.

Wampiry energetyczne przyciągają się do empatów, ponieważ podświadomie czują, że empata ich uzdrowi.

Wampiry energetyczne mogą okazać się dość toksyczne dla empaty, ponieważ wyczerpują ich energię życiową, pozostawiając ich w ciągłym zmęczeniu, rozpaczy i niepokoju. Chociaż wampir energetyczny wywołuje toksyczną reakcję dla empaty, nie są one z natury złe, po prostu chcą się poczuć lepiej. Są jednak umysłowo nierozwinięte i brakuje im introspekcji, dlatego szukają uzdrowienia od tych, którzy się rozwinęli, i szczególnie przyciągają ich empatię, która pochłania swoje wewnętrzne zamieszanie.

Często te związki i przywiązania przejawiają się w postaci kogoś, kto używa empatii jako swojej doczepki, i stale używa empatii, aby sprawić, że poczują się jako osoba, która jest potrzebna. Ale wampir będzie brał i brał i brał i brał, aż do momentu, gdy empata zostanie zniszczony.

Podczas, gdy większość innych ludzi unika wampirów i nazywa je toksycznymi lub złymi, empata może postrzegać je w innym świetle i chcieć im pomóc. Może się to wydawać szlachetne, ale jeśli na to pozwolisz – pozostaniesz w chaosie.

Aby zatrzymać ten cykl, musisz wyznaczyć granice w swoich relacjach. Jeśli zauważysz znaki ostrzegawcze, natychmiast wyznacz granice i przestań pozwalać wampirom wysysać cię do sucha. Jeśli możesz, postaraj się ich unikać. Kiedy zauważysz, że rozładowują swoja agresje, powiedz im, żeby przestali. Daj sobie spokój z tą osobą. Musisz zrobić wszystko, co jest konieczne, aby nie dopuścić do tego, żeby mogli cię wykorzystać pod jakimkolwiek pretekstem.

Jeśli jesteś empatką, prawdopodobnie wiesz, o czym mówię. Robienie tego, o czym pisze może wydawać się zimne, ale ostrzegam was, jeśli nie zachowacie swojej energii, ostatecznie zostaniecie z problemami fizyczynymi i psychicznymi.

Wampiry energetyczne występują we wszystkich kształtach i typach. Zwróć uwagę na to:

Ofiara: Ktoś, kto ciągle jest ofiarą kogoś innego, i kto nigdy nie bierze odpowiedzialności za swoje czyny.

Narcyz: Osoba, której wydaje się, że jest najbardziej wspaniałą i niesamowitą osobą na świecie, ale w głębi duszy boryka się z wieloma problemami z poczuciem własnej wartości. Przesadzają z tym poprzez nieustanne czerpanie uwagi i troski od innych.

Melodramatyk: Jeśli zauważysz kogoś, kto nieustannie tworzy dramat i chaos z niczego, to jest to melodramatyczny wampir.

‘Niewinne’ wampiry: Ci, którzy naprawdę potrzebują pomocy i zapewnienia, ale za bardzo polegają na tobie, są “niewinni”. Naprawdę potrzebują pomocy, którą starają się uzyskać, ale bez końca wykorzystują i nadużywają waszej pomocy.

Scroll to Top