5/5 - (12 głosów)

Nie wiesz czego właściwie chcesz ?

Nie potrafisz postawić na swoim i zbyt szybko ustępujesz innym ?

Dowiedz się więcej o zaburzeniach splotu słonecznego.

 

Podobnie jak inne centra energetyczne, czakra splotu słonecznego jest ośrodkiem energetycznym, który wpływa, a czasem wręcz decyduje o wielu dziedzinach życia.

Jego stan jest powiązany ze stanem zdrowia, relacjami z innymi ludźmi, a nawet wydarzeniami tylko pozornie przypadkowymi.

Poniższe aspekty czakry splotu słonecznego napisałem na podstawie doświadczeń w odblokowywaniu energii z klientami w ostatnich latach.

Czakra splotu słonecznego

 Jestem szamanem, czarownikiem i energoterapeutą z piętnastoletnim doświadczeniem.
Swoją wiedzę i techniki czerpałem u wielu mistrzów tradycji duchowych Orientu i Okcydentu.

Dzięki nieszablonowemu podejściu do spraw energii i duchowości potrafię skutecznie pomagać w większości zaburzeń energetycznych, takich jak zdejmowanie klątw, uroków, złorzeczeń, czy też pracy z blokadami stanowiącymi przeszkodę w dostatnim i szczęśliwym życiu.

Bartosz Kazibudzki

Więcej o mojej ścieżce możesz przeczytać Tutaj.

Manipura w tłumaczeniu z sanskrytu oznacza „miejsce diamentowe”. Czakra znajduje się na splocie słonecznym, który znajduje się w przeponie, między mostkiem a pępkiem.

Czakra splotu słonecznego symbolizuje nasze słońce – centrum naszej osobistej mocy. Za pomocą tej czakry wchłaniamy życiodajną i stymulującą moc słońca, w wyniku czego nawiązujemy aktywne połączenie z resztą ludzkości i światem fizycznym.

Odpowiada za rozwój naszej osobowości i przekazywanie naszych emocji światu. Kontroluje zdolność wpływania na otoczenie, wewnętrzną siłę i inteligencję w aspekcie praktycznym. Poprzez czakrę splotu słonecznego nawiązujemy połączenie ze światem i postrzegamy go w zależności od stanu tej czakry i naszych emocji.

Manipura jest centrum naszej osobistej energii, pragnień, ego i samorealizacji. Relacje z innymi ludźmi, umiejętność nawiązywania długotrwałych harmonijnych związków, nasze pragnienia, to co kochamy i odwrotnie, to co nam się nie podoba – znacząca część tego wszystkiego jest determinowana przez tę czakrę. Ta czakra kontroluje nasze pragnienie uznania i pozycji w społeczeństwie, a także chęć wyróżnienia się w tłumie, pragnienie władzy, osiągania celów i realizacji naszych celów i nadziei, a także akceptację istniejących norm zachowań w społeczeństwie.

Aby móc oceniać życie, od rzeczy prostych do wzniosłych, musimy być w stanie samodzielnie wyrobić sobie własne opinie. Dzięki decyzjom, które podejmujemy w życiu, możemy w pełni wykorzystać swój potencjał. Proces określania zdolności osobowości zaczyna się od drugiej czakry. Kontynuuje w czakrze splotu słonecznego, tworząc bliższy związek między inteligencją a racjonalizmem, którego używamy do formułowania opinii i podejmowania decyzji o tym, co dzieje się na świecie.

Czakra splotu słonecznego: Co jej może dolegać?

Wymieńmy typowe problemy splotu.

Zdrowotne:

– kłopoty z ciepłotą ciała

– organami wewnętrznymi

– zaburzeniami metabolizmu, otyłością

Czakra splotu słonecznego jest powiązana z organami wewnętrznymi takimi jak wątroba, śledziona i żołądek. Zaburzenia między nimi (tj. między czakrą a organem) bardzo często wzajemnie się wzmacniają.

Psychiczne:

– wraz z czakrą witalną: problemy z granicami ja-inni, brak asertywności

– wraz czakrą podstawy: nadmierna ekspansywność, skłonności do wybuchów gniewu (“mieć coś na wątrobie”)

– nerwowość, nerwica

– lęki, a jeśli są silne lub czakra serca słaba, człowiek boi się o swoje życie bez uzasadnionego powodu

– podatność na używki
Odblokowanie czakry splotu słonecznego

Życiowe:

– brak sukcesów w przedsięwzięciach (to jest związane z nadmierną kontrolą, lękami, ustępliwością, niecierpliwością lub wybuchami gniewu)

– powtarzające się problemy w pracy z szefem i współpracownikami

– wraz z czakrą korony: podatność na złe wpływy

– poczucie bezkarności

– problem ze zmianą (nie dopuszczasz do swojego życia pozytywnych zmian)


 

No dobrze, a jak w takim razie jak wygląda zdrowa czakra splotu słonecznego?

  • W energii widać, że znajduje się na swoim miejscu, tj. na wysokości I kręgu lędźwiowego, a mówiąc prościej – w górnej części brzucha.
  • Ma kolor żółty. W energii kolor żółty widuje się jako dominujący, kiedy ktoś dużo pracuje intelektualnie, uczy się etc. lub ma silną, władczą osobowość.
  • Ma prawidłowy kierunek obrotu – to oznacza, nie jesteś ze sobą sprzeczny, nie boisz się postawić na swoim, być asertywnym etc.
czakra splotu słonecznego

Można powiedzieć, że czakra splot słoneczna odpowiada za wolę, cele i marzenia.

Jeśli zamiar jest czysty, skupiony, zgodny z naszą osobą, daje to wielką moc naszym działaniom, nie wiele rzeczy może im przeszkodzić.

Co korzystnie wpływa na czakrę splotu słonecznego

 

– zrównoważona dieta

– tai-chi (ale jeśli ktoś ma nadaktywność splotu lepiej coś innego)

 

Kluczem do pozbycia się stresu jest nie tylko relaks.

Stres często ma swoje korzenie w tym, czego nie robimy, a powinniśmy, czyli w zaniedbywaniu czegoś, olewaniu spraw istotnych, odkładaniu wszystkiego na później.

 

Czakrę splotu słonecznego wzmacniamy też na sesjach energetycznych.

Praca ta jest zazwyczaj w kontekście namacalnych dziedzin życia takich jak pieniądze, miłość, intelekt i zdrowie.

Są to przekazy energetyczne na odległość w bardzo wygodnej i skutecznej formule.

Rozpoczynamy od Rozpoznania energetycznego.

Następnie, po oczyszczeniu aury, wzmacniamy najsłabsze czakry, oraz pomagamy rozwinąć się tym, które mają największy potencjał

 

czakra splotu słonecznego

 

 

Aspekty rozwojowe czakry splotu słonecznego

Kiedy człowiek postrzega swoją wewnętrzną siłę jako środek kontroli, naturalna otchłań oddziela go od innych ludzi. Buduje opozycję „ja – oni”. Kategoryzuje „ich” na kategorie „tych, którzy mogą pomóc mi osiągnąć moje cele” i „tych, którzy uniemożliwiają mi osiągnięcie moich celów”. Często nawiązuje kontakty oparte na własnym interesie, ale nie jest w stanie nawiązać prawdziwych bliskich więzi z ludźmi. Wydaje mu się, że jest sam w walce ze wszystkimi, a nie jeden z wielu takich jak on.

Chęć przewodzenia i manipulowania prowadzi do wydatkowania dużej ilości energii, a człowiek może stwierdzić, że jest wyczerpany, że potrzebuje zewnętrznych stymulantów, np. kawy, słodyczy itd. i dochodzi do sedna sprawy, że nie może się bez nich obejść.

Zdarzają się sytuacje, w których człowiek boi się własnej wewnętrznej siły. Ten strach prowadzi do nieustannej samokrytyki, która jest męcząca, wyczerpująca i sprawia, że ​​pozostajesz chłodny i powściągliwy (powodem tego jest kolosalny brak pewności siebie i krytycznego stosunku do siebie). W rzeczywistości osoba działa przeciwko naturalnej energii tej czakry, która jest ciepła i entuzjastyczna.