Przejdź do treści

Użycie Tarota do Czyszczenia Czakr

Czy dbacie o siebie? W końcu zawsze powtarzamy ze Zdrowie to bogactwo. Nawet jeśli jesteś w świetnej kondycji fizycznej, musisz dbać o swoją duchowość. Nie musisz stać się guru czy instruktorem jogi. Musisz tylko odnaleźć tę duchową część waszego ciała, która potrzebuje karmienia i odżywiania. Jednym ze sposobów, w jaki to robimy, jest praca czakr. Naprawdę zachęcamy was do wypróbowania tego – nie musicie nawet mówić o tym ani jednej duszy.

To nie jest religijne, to po prostu sposób, aby się moc się sobą zaopiekować. Bo jesteś tego warta.

Praca czakramów to oczywiście praca, która skupia się na jednej lub wszystkich z siedmiu czakr w ludzkim ciele. Czakra to wirujące koło energii, które nie jest widoczne gołym okiem. W ludzkim ciele znajduje się 7 takich centrów czakr. Te centra czakr są bardziej duchowe w naturze niż fizyczne.

[lwptoc]

Nasze fizyczne organy są właśnie kołami energii, które utrzymują nasze ludzkie ciało w dobrej kondycji. Nasze 7 czakr to centra tej wirującej energii, które tak samo utrzymują naszą duszę w dobrej kondycji. Kiedy wybieracie się w podróż, wiecie, że będziecie mieli lepsze doświadczenie, jeśli wszystkie wasze organy będą płynnie wirować. To samo odnosi się do każdej innej podróży, którą chcecie odbyć w życiu, emocjonalnej, duchowej lub motywacyjnej. Aby te podróże były udane, wiedz, że będziesz miał lepsze doświadczenia w tej podróży, jeżeli wszystkie twoje ośrodki czakramu będą w dobrej kondycji.

Skąd wiesz, czy Twoje czakry potrzebują pracy?

Czy kiedykolwiek czułeś, że nie masz nic wspólnego z życiem? Coś było nie tak, ale nie byłeś dokładnie pewien czego ci brakuje? Pewnie po prostu potrzebowałeś odświeżenia czakry. Daje ci to nową perspektywę i uświadamia, że twoje problemy nie są tak duże, jak ci się wydaje.

Praca nad czakramami pomaga, ponieważ możesz zadbać o siebie – abyś był najsilniejszą osobą, jaką możesz być, gdy stoisz twarzą w twarz z życiem.

Jeśli uderzy w ciebie jakiś problem życiowy, ma to także wpływ na twoje czakry. Czakra podstawy skupia się na naszych podstawowych potrzebach, na przykład na jedzeniu i schronieniu.

Jeśli cierpisz na uraz głowy lub masz bóle głowy, możesz po prostu potrzebować trochę pracy nad swoją czakra korony, aby wyrównać swoje centra energetyczne.

Jeśli jesteś smutny, dostosowanie czakry serca pomoże Ci dostrzec nowe spojrzenie na życie i miłość.

Każda z naszych czakr ma tendencję do zaspokajania naszych podstawowych potrzeb w różne sposoby. Praca czakry może być duchowym narzędziem, ale pomaga ci utrzymać wszystkie twoje ośrodki zdrowia.

Pamiętaj, że zdrowie to bogactwo.

Ale skąd wiesz, nad jakimi czakrami pracować? A jak ty to robisz? Bardzo się ciesze, że o to pytasz.

Narzędzia do wróżenia i praca w czakramie

Często rozmawiamy o tym, jak ustawić te czakry i doprowadzić je z powrotem do porządku. Medytacja jest jedną z metod pracy czakramów. Często też mówimy o użyciu narzędzi wróżbiarskich takich jak wahadełko. Metody te znacznie wzmocnią pracę twoich czakramów i sprawią, że ośrodki czakramu będą pięknie wibrować podczas każdej podróży, którą twoja dusza zapragnie odbyć.

Jednak, jak każda maszyna, raz na jakiś czas jedno lub kilka z tych ośrodków męczy się i zwalnia. Tak jak czasami robią to wasze organy fizyczne. Tak więc, żeby nasza dusza powróciła do swojego najlepszego stanu, musimy skorzystać z metod takich jak medytacja lub narzędzia wróżbiarskie, które pomagają nam ponownie wrócić do wszystkich naszych ośrodków czakramów. Metody te są najbardziej skuteczne, jeśli wiemy dokładnie, który czakram jest zepsuty, lub który z nich wymaga największej uwagi.

Ale skąd będziemy to wiedzieć? Narzędzia wróżbiarskie są świetnymi narzędziami do wykorzystywania przy uzdrawianiu, a także jako pomoc w znalezieniu tego, która z czakr potrzebuje najwięcej uwagi. Na przykład, wahadełko czakramu będzie dawało informacje, gdy jest używane nad każdym z waszych ośrodków czakramu.

Informacje te opowiedzą ci Tak lub Nie na temat funkcjonowania danego ośrodka czakramów. Ale to nie jest jedyne narzędzie wróżbiarskie, którego możesz użyć, żeby uzyskać więcej informacji o ośrodkach czakramów i o tym, czy wymagają one dostrojenia, czy też nie.

Tarot jest kolejnym narzędziem wróżbiarskim, które może pomóc Ci określić problemy czakr w bardzo szczegółowy i symboliczny sposób, za pomocą prostego rozkładu 7 kart. Przyjrzyjmy się temu i dowiedzmy się, które z twoich centrów czakramów mogą być zablokowane i jak sprawić, by te koła znów się kręciły.

Krok 1: Rozdaj swoje karty Tarota

Aby to zrobić, wymieszaj karty Tarota, a podczasz gdy będziesz je mieszać, pomyśl o swoich 7 czakrach. Poproś Tarota, aby pokazał Ci ogólny stan zdrowia Twoich 7 czakr i pomógł Ci określić, gdzie mogą wystąpić pewne problemy. Przetasuj, a następnie w dowolny sposób wybierz 7 kart z talii, pamiętając, w jakiej kolejności je wybrałeś.

Istnieje wiele sposobów na wyciągnięcie kart Tarota – zrób to w sposób który przemawia do Ciebie najbardziej lub według ciebie ma największy sens. Możesz zauważyć, że karty mogą wypaść podczas tasowania – dla mnie tak, są to również ważne karty. Niektórzy przycinają talię, a następnie wybierają karty z jednego lub dwóch stosów.

Wybierz swoje 7 kart w sposób, który jest dla Ciebie najbardziej sensowny, a następnie rozłóż swoje karty. Aby odczytać czakrę, chcesz ułożyć je w jednej pionowej linii przed sobą. Karta numer 1 pójdzie na dól – to reprezentuje twoja czakra podstawy. Karta numer 2 pójdzie tuż nad nią (ale nie na górze pierwszej karty). Karta numer 3 idzie nad 2, i tak dalej. Kiedy to zrobisz, powinieneś mieć przed sobą linię 7 kart i wyraźnie widzieć każdą z nich.

Krok 2: Zwróćcie uwagę. Jaka wiadomość do ciebie przemawia?

Zanim przeczytasz swoje karty, jakie są twoje pierwsze myśli, gdy patrzysz na nie? Posłuchaj swojej intuicji i wszelkich oznak, które może teraz przekazywać ci twoje ciało. Na przykład, możesz zacząć odczuwać ból na czole i jednocześnie zdać sobie sprawę, że Twoja karta numer 6 dla czakry trzeciego oka ma w sobie ciemno wyglądające symbole. Jest to wiadomość od Wszechświata, że Twoja czakra trzeciego oka może być zablokowana.

Spójrz na wszystkie 7 kart w całości, zanim zbadasz każdą z nich pod kątem jej znaczenia. Ogólnie rzecz biorąc, ciemniej wyglądające karty będą wskazywać na czakrę, która potrzebuje trochę pracy, podczas gdy jaśniej wyglądające karty będą wskazywać na czakrę, która obraca się szczęśliwie. Ostatecznie przeczytasz każdą z kart, ale gdy najpierw rozłożysz je i spojrzysz na karty, wysłuchaj bardzo uważnie swojego ciała i pierwszych rzeczy, które wpadają ci do głowy.

Narazie ich nie interpretuj. Po prostu zwróć uwagę na to, co czujesz i jakie pomysły i myśli przychodzą do twojej głowy. Odpowiadasz na swoje własne pytania.

Dopiero teraz nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jakie pomysły i myśli pojawiają się w kartach, abyś wiedział, z jakimi czakramami powinienies pracować.

Krok 3: Interpretacja kart.

W tym celu musisz zrozumieć, co oznaczają konkretne karty i co oznaczają symbole na każdej z nich. Możesz mieć książkę z talią tarota, która Ci w tym pomoże, lub możesz bardzo łatwo sprawdzić każdą kartę online. Kiedy czytasz czakrę tarota, interpretacja jest nieco łatwiejsza, ponieważ karty w momencie ich układania mają już określone znaczenie.

Będziesz interpretować każdą kartę zgodnie z tym, jaką czakrę reprezentuje. To, czego szukasz, to informacja o tym konkretnym centrum czakramów. Każdy ośrodek czakr ma swój cel i rządzi pewnymi sprawami w Twoim życiu. Każda czakra traci swoją funkcję, kiedy jest zablokowana przez problemy w twoim życiu lub rzeczy, które teraz doświadczasz.

Jeżeli zobaczysz ciemniejszą kartę dla którejkolwiek z tych czakr, wiedz, że otrzymujesz wiadomość, że ta czakra może doświadczać blokady. Kiedy już wiesz, z jakim rodzajem blokady masz do czynienia, o wiele łatwiej jest ci zrozumieć, na jakiej czakrze się skupić.

Przyjrzyjmy się każdej z 7 czakr, tym czym one rządzą i jakie rodzaje rzeczy je blokują. Użyj tego krótkiego przewodnika, patrząc na swoje 7 kart, aby określić, jakie ośrodki czakr mogą potrzebować pracy i jak rozpocząć proces uzdrawiania.

Karta 1: Czakra podstawy

Czakra podstawy znajduje się na kręgosłupie, dlatego jest to twoja pierwsza karta. Reguluje ona twoje podstawowe potrzeby i narzędzia przetrwania. Jeśli masz tu jaskrawo kolorową kartę, to prawdopodobnie wszystkie twoje podstawowe potrzeby są spełnione i w dobrej formie. Jeśli tak nie jest, to wiedz, że czakra ta jest zablokowana z braku zaspokojenia tych podstawowych potrzeb. Praca nad nią i medytacja nad kolorem czerwonym pomoże w rozkręceniu tej czakry.

Karta 2: Czakra sakralna

Czakra sakralna jest czakrą przyjemności i rządzi twoim życiem seksualnym, twoimi organami płodności i wszystkim, co sprawia, że rejon twojej miednicy jest ciepły i rozmyty. Ta czakra jest blokowana przez poczucie winy, a często jest to poczucie winy seksualnej. Może być również zablokowana przez samotność.

Medytacja przy pomarańczowym kolorze pomoże poprawić centrum czakry sakralnej. Nie zaszkodzi od czasu do czasu mieć fantazję, aby pomóc Ci poczuć, że żyjesz. Nawet jeśli jesteś samotny, możesz utrzymać przepływ krwi tutaj, i powinieneś. Jest to niezbędne do przetrwania twojej duszy.

Karta 3: Czakra Splotu Słonecznego

Czakra splotu słonecznego jest żółty i znajduje się w poprzek kości piersiowej. Jest to centrum czakr, które “wypycha się” i czuje się dobrze, gdy osiągniesz coś niesamowitego. To właśnie ta czakra rządzi twoją siłom woli. Jeśli pozostaniesz na diecie i stracisz 20 kilo, poczujesz się dumny, a to właśnie znak, że ta czakra jest w dobrej formie.

Jeśli karta sugeruje, że potrzebujesz tu trochę pracy, możesz mieć pewne zatory w obszarach wstydu, a może nawet lenistwa. Jeśli nic nie robisz, nie masz z czego być dumnym. Pomyśl o kolorze żółtym i zaplanuj wysiłek w obszarze swojego życia, który jest ci najbardziej potrzebny.

Karta 4: Czakra serca

Czakra serca znajduje się, tak jak wskazuje jego nazwa, w twoim sercu. Jest ona koloru zielonego, i raczej powinieneś wiedzieć, kiedy cos z nią jest nie tak. Jeśli cos nie jest w porządku, karty nie będą kłamać i powiedzą ci o tym. Żal, przegrana i oczywiście złamane serce są tym, co będzie blokować tę czakrę. Ta karta zapewni uzdrowienie i wiadomość, jak przezwyciężyć ten smutek, jeśli czakra Serca potrzebuje poprawy.

Karta 5: Czakra Gardła

Czakra gardła znajduje się w pobliżu twoich strun głosowych, co ma duże znaczenie. Kiedy czujesz, że “tracisz głos” w sytuacji miłosnej lub życiowej, twoja czakra gardła będzie potrzebowała jakiegoś uzdrowienia.

Czakra ta funkcjonuje w zależności od tego, jak się komunikujesz i jak odbierasz wiadomości. Będzie zablokowana przez kłamstwa i zniekształcone prawdy. Medytowanie nad kolorem niebieskim pomoże Ci odzyskać tę bardzo ważną czakrę.

Karta 6: Czakra trzeciego oka

Czakra Trzeciego Oka jest koloru indygo i znajduje się w miejscu pomiędzy waszymi dwoma oczyma, na czole. Pamiętacie, jak mówiłem, że ból głowy może wskazywać na to, że czakra potrzebuje poprawy? Ta czakra jest waszym szóstym zmysłem i pozwala wam na wgląd w świat, którego wasze fizyczne oczy nie widzą. Ten wgląd przychodzi do nas w formie tego, jak osobiście doświadczamy rzeczy. Może to być wizualne, słuchowe, a nawet tylko uczucie. Ale wasze trzecie oko jest nadajnikiem tej informacji. Oczywiście, posiadanie w pełni funkcjonującej czakry trzeciego oka może być dla ciebie bardzo korzystne w życiu.

Kto nie chce mieć drugiego wglądu w swój codzienny świat? Jeśli wasze czytanie Tarota sugeruje, że ta czakra wymaga pracy, to skupcie się na tym, jak wyeliminować iluzje z waszego świata. Iluzja jest tym, co blokuje Trzecie Oko, które jest w stanie dać wam tylko prawdę. Czy jesteście gotowi stawić jej czoła? Jeśli jesteście, to powinniście już o tym wiedzieć. Jeśli chcecie być, to ta karta powie wam jak, a medytacja nad kolorem indygo i porzucenie iluzji pomoże wam skupić się na waszym trzecim oku.

Karta 7: Czakra Korony

Czakra korony znajduje się na koronie twojej głowy. Ma ona kolor biały lub fioletowy, w zależności od tego, który z nich jest dla ciebie najbardziej znaczący. Dla wielu osób jest to i jedno i drugie – zależy to od sytuacji. Czakra Korony rządzi waszym połączeniem z Boskością, ze Wszechświatem, lub z tym, co uważacie za kosmiczną siłę w waszym świecie. Może to być Bóg. Mógłby to być Budda. To może być i Budda i Bóg. To może być Matka Maria. Jest to to, co wierzysz, że jest. Jak trzecie oko, widać oczywiste zalety posiadania zdrowej czakry korony. To jest twoja bezpośrednia linia do wielkiego faceta, w którego wierzysz, cokolwiek lub ktokolwiek to jest. Kiedy to jest zdrowe, czujesz, jakbyś miał promień światła przechodzący z czubka głowy do… gdzieś tam na zewnątrz.

Kiedy nie jest, możesz cierpieć na bóle głowy i stres. Twoja czakra korona doświadczy blokady, jeśli będziesz miał silne przywiązanie do ego. Jeśli twój duchowy spacer jest bardziej skupiony na tym, co dostajesz z niego, niż na tym, co wkładasz do wszechświata, możesz zauważyć, ze ta czakra potrzebuje trochę pracy. Karta tutaj powie wam, jak dobre jest wasze połączenie z Silami Wyższymi.

Medytacja na kolorze białym lub fioletowym pomoże wam ukształtować tę czakrę, podobnie jak wszelkie przesłania, które otrzymujecie z waszych karty Tarota.

Warto też sprawdzić:

Jak Odblokować Czakry

Dodaj komentarz