Fakt, iż nastały „nowe czasy” nie oznacza, że stare siły przestały działać, a energia, która nie ma daty ważności – się panoszyć.

Materia i zjawiska takie, jak złe oko, przekleństwo, urok – są wciąż aktualne i trwają dopóty, dopóki trwa zła intencja / zamiar zaszkodzenia komuś.

Wyżej wymienione energie to najstarsze i najbardziej popularne z energii przekazywanej przez człowieka.

Za ich pośrednictwem można doprowadzić do drażliwej sytuacji, a nawet sprowadzić nieszczęście.

By móc ją rzucić, należy mieć szczerą chęć zaszkodzenia. Złorzeczenie to najczęściej akt zemsty albo wynik zazdrości.

Ten, który przeklina, chce, by dobro, jakiego doświadcza drugi, skończyło się, a człowiek zaznał cierpienia.

Rzuca więc „złorzeczenie” czy „przekleństwo”, najczęściej nie wiedząc, że energia, którą wyzwala, będzie działać z wieloma konsekwencjami, w tym ku nadawcy.

 

Pierwszy raz o oczyszczanie energetyczne i wsparcie modlitwą poproszono mnie podczas wyprawy do Indii w 2008, dla osoby z Polski.

Były to moje pierwsze udane przekazy energetyczne na odległość.

Wykorzystuję elementy energoterapii, szamanizmu i tantry, by odpędzać szkodliwe energie oraz przyciągać te właściwe, korzystne.

Bartosz Kazibudzki

W ramach zabiegów energetycznych, uwalniam od wpływów złego oraz innych złych energii.

Ponadto naprawiona, odblokowana energetyka na nowo przyciąga pomyślność i sprzyjających nam ludzi.

Rozumiem, zacznijmy! >>

Złe spojrzenie – znane od dawien dawna

Rzucanie uroków w przeszłości było często kojarzone z chorobami, śmiercią, niepowodzeniami, które potrafią mnożyć się w zastraszającym tempie.

 

W ludowych opowieściach niejednokrotnie pojawia się temat urocznych oczu, które mają moc sprowadzania negatywnych wydarzeń. Złe oko związane jest bezpośrednio w kulturze europejskiego pogaństwa z pojęciem uroku. Przez wieki uzdrowiciele i szeptuchy zajmowali się zdejmowaniem uroków. Zgodnie z etnograficznym ujęciem tematu złego oka, w znaczeniu pouroczenia, mogło mieć ono miejsce, kiedy;

 • Człowiek o urocznych (złych) oczach niweczy kogoś lub coś nieświadomie i moc to nie jest przez niego kontrolowana,
 • Człowiek, który dokonuje pouroczenia chwaląc kogoś lub coś, ale także przyglądając się czemuś, nawet wtedy, kiedy obserwator nie ma negatywnych myśli czy życzeń wobec określonego obiektu (można powiedzieć, że w tym wypadku siłą sprawczą jest zasadnicza moc słów),
 • Człowiek, którego intencja współgra z charakterem działanie złego oka. Wśród jego charakterystycznych cech można wymienić zazdrość, złośliwość, negatywne podejście do innych, potrzeba złych życzeń wobec innych. Taki człowiek doskonale zdaje sobie sprawę ze swoich działań, mimo to nadal stara się nakierowywać swoje złe myśli i intencje na wybrany przez siebie obiekt.

Wspomniane szeptuchy miały swoje tajemne sposoby walki z urokiem.

 

Jednym z nich było (np. na wypadek bólu brzucha i dreszczy) wrzucanie pojedynczo trzech żarzących się węgielków do kubka z wodą. Całemu procesowi towarzyszyły odpowiednie zaklęcia. Wspomniana woda z węglem służyła później do obmycia twarzy osoby dotkniętej urokiem, a następnie była przez nią wypijana. Na koniec szeptucha pozostałą zawartość kubka wlewała do ognia, a sam kubek stawiała do góry dnem. Usługa zdejmowania uroków w wybranych miejscach Polski (np. na Podlasiu) popularna jest po dziś dzień.

Istota złego oka

Ludzie obdarzeni złym spojrzeniem niejednokrotnie nieświadomie rzucali urok od swoich najmłodszych lat po późną starość. Najgorszym jednak rodzajem złych oczu byli ludzie, którzy doskonale zdawali sobie sprawę z własnej mocy i korzystali z niej dowoli. Przyglądając się innym z zazdrością, żalem i niechęcią powodowali, że natrętne negatywne myśli stawały się namacalnym i wymiernym nieszczęściem człowieka obdarowanego takim spojrzeniem.

 

Nawet najwięksi sceptycy przyznają rację, że kiedy zauważamy osobę gapiącą się na nas, zaczynamy odczuwać dziwny i specyficzny rodzaj niepokoju. Kim jest ten, który złym spojrzeniem chce sprowadzić na nas kłopoty? Może to być zupełnie obca osoba, która obdarzyła nas urokiem zupełnie bezpodstawnie, ale może to być też osoba z rodziny, nawet najbliższej. Wystarczy, że pojawi się w niej negatywne uczucie wobec nas czy zazdrość, nawet ta nieuświadomiona.

 

Pierwsze wzmianki na ten temat można znaleźć już w starożytności i Starym Testamencie, ale złe oczy pojawiają się w różnych kulturach i zawsze odnoszą się do nienawistnego spojrzenia osoby, która zazdrości i źle życzy.

 

Negatywne energie przesłane drugiej osobie w ten sposób to nic innego jak czarna magia, złe duchy krążące w niewidzialnych warstwach naszego życia, skupiona moc wymierzona w drugą osobę. W pewien sposób złe oko przypomina praktyki voodoo polegające na sprowadzeniu nieszczęścia na konkretną osobę za pomocą materiałowej lalki. Ta wyznawana na Haiti i południu Stanów Zjednoczonych afroamerykańska religia potrafi wyrządzić wyjątkowo dużo szkód. Laleczka zawierająca m.in. włosy lub paznokcie osoby, której chcemy zrobić krzywdę, jest przebijana szpilkami, podpalana itp., To uosobienie konkretnego człowieka staje się jego mentalną projekcją, a rany i złorzeczenia, które dotyczą lalki, stają się rzeczywistością u przeklętej w ten sposób osoby.

Ludzie obdarzeni złym spojrzeniem niejednokrotnie nieświadomie rzucali urok od swoich najmłodszych lat po późną starość. Najgorszym jednak rodzajem złych oczu byli ludzie, którzy doskonale zdawali sobie sprawę z własnej mocy i korzystali z niej dowoli. Przyglądając się innym z zazdrością, żalem i niechęcią powodowali, że natrętne negatywne myśli stawały się namacalnym i wymiernym nieszczęściem człowieka obdarowanego takim spojrzeniem.

 

Jak rozpoznać, że ktoś obdarzył nas złym okiem i kto jest najbardziej na nie narażony?

Efektów może być naprawdę wiele. Odpowiednio nakierunkowane złe życzenie może powodować problemy ze zdrowiem, ciągłą niemożność osiągnięcia celów, utratę wartościowych rzeczy, a nawet ważnych dla nas osób. Pojawiają się problemy skórne, objawy, których przyczyna pozostaje nieznana, ospałość, ciągłe zmęczenie, senność, koszmary.

 

Z czasem mogą pojawić się problemy z pracą, kłótnie wśród najbliższych, ciągłe poczucie obcowania z negatywną energią. „Dlaczego wszystko tak źle idzie” zastanawiamy się, nie mając pojęcia o tym, że źródłem naszych problemów było jedno, złe i zazdrosne spojrzenie.

 

Warto wiedzieć, że złe oko nie dotyczy jedynie dorosłych, a świadomość uroków rzucanych spojrzeniem na małe dzieci, najczęściej niemowlęta, miały nasze mamy i babcie. Maleńkie ofiary czarów w takich sytuacjach grymaszą bez powodu, przepłakują całą noc i nie wykazują żadnej poprawy. Wśród przekazów niejednokrotnie pojawiała się informacja na temat tego, że to właśnie małe dzieci oraz kobiety w ciąży są najbardziej narażone na działanie złego oka. Najpewniej ma to związek z polem aurycznym dziecka, które jest otwarte dla innych energii, podobnie jak jego czakry. Stan ten utrzymuje się mniej więcej do 7 roku życia, kiedy pojawia się ochronna powłoka filtrująca negatywne energie.

 

Złe oko może działać nie tylko na ludzi, ale również na zwierzęta lub rośliny. Często pojawiają się historie o tym, że sąsiadka pochwaliła ładną roślinę, z której po kilku dniach zostawały jedynie uschnięte szczątki. Podobnie sprawa ma się ze zwierzętami. Złe oko u człowieka, który naprawdę posiada ogromną moc, może doprowadzić nawet do śmierci zwierzęcia.

Złe oko w religiach świata

W Biblii można znaleźć taki cytat:

Oko jest lampą ciała. Jeśli więc masz “dobre oko”, całe twoje ciało będzie pełne światła, jeśli jednak masz “złe oko” , całe twoje ciało będzie pełne ciemności. Jeśli zatem światło w tobie jest ciemnością, to jakże wielka to ciemność! [Mt 6:22-23]

Warto zauważyć, że tutaj dobre oko odnosi się do tego, że ktoś był hojny, natomiast złe oko wiązało się ze skąpstwem. W biblii niejednokrotnie właśnie zazdrość, skąpstwo i chęć odebrania innym wartości, wiązane jest z negatywnym przesłaniem, niewartym uwagi ludzi prawych. Inny cytat znów nawiązuje do tego, że złe (chore oko) związane jest z ciemnością, mrokiem, złą energią.

Świecą ciała jest oko twoje. Jeśli oko twoje jest zdrowe, i całe ciało twoje jest jasne. A jeśli jest chore, i ciało twoje jest ciemne. Bacz więc, by światło, które jest w tobie, nie było ciemnością.  Jeśli więc całe ciało twoje jest jasne i nie ma w nim cząstki ciemnej, będzie całe jasne, jak gdyby świeca oświeciła cię swym blaskiem  (Łuk. 11,34-36).

W Judaizmie mówi się o złym spojrzeniu i złym (diabelskim oku), które rzuca osoba mająca związek z diabłem. Wśród osób, które najbardziej narażone były na negatywną moc diabelskiego oka wymienia się również dzieci oraz osoby bezbronne lub słabe. Uważano również, że złe oko można przyciągnąć zachowując się wyzywająco, obnosząc się ze swoim szczęściem, przyciągając uwagę i jednocześnie zazdrosne spojrzenia innych. Nie bez powodu Kabała czyli mistyczno – filozoficzna szkoła judaizmu mówi o czerwonej nici, jako obronie przed złym okiem. Cienka czerwona nitka, nawiązująca do grobu pramatki Racheli (nić nazywana jest często właśnie nicią Racheli), noszona na lewej ręce ma za zadanie chronić przed złym okiem. W Księdze Zohar można znaleźć cytat doskonale oddający kwestię niebezpiecznego spojrzenia.

„Osoba posiadająca Złe Oko niesie ze sobą destruktywną, negatywną moc, zwaną niszczycielem świata, ludzie powinni się przed nią chronić, nie zbliżać się do takiej osoby, by nie być przez nią zranionym” –Księga Zohar I, str. 68b.

Również w Koranie można znaleźć treści mówiące o złym oku. Nawet więcej, w islamskich krajach bardzo popularny jest amulet, którego celem jest odstraszenie złego oka. Warto wspomnieć, że Arabowie, o złym spojrzeniu, mówili jeszcze przed islamem.

„Posłaniec Allaha radził zrobić ruqjah (recytowanie Koranu i użycie wody wobec choroby ciała bądź duszy) jako ochronę przeciwko złemu spojrzeniu”.

Te słowa miała powiedzieć Aisza (żona Proroka, jedna z najsłynniejszych kobiet we wczesnym islamie). W hinduizmie na złe oko mówi się buri nazar i jest to stały element kultury. Mieszkańcy Indii (wyznający zarówno hinduizm jak i buddyzm) obawiają się o swoje zdrowie, swoje przedsiębiorstwa i domy. Kierowcy na swoich pojazdach zostawiają ostrzeżenia przed tymi, którym przyszłoby do głowy rzucenie złego spojrzenia. Strach przed ludzką zawiścią jest ogromny, ponieważ widziana jest ona, jako niezwykle silna moc złych duchów, która może narobić dużo złego.  Również neopogańskie religie (takie jak np. Wicca) mają świadomość czym jest złe oko i jak powinniśmy się przed nim bronić.

Warto również powiedzieć kilka słów o tym, w jaki sposób złe oko a prawo przyciągania i przyciąganie szczęścia ze sobą kolidują. Samo prawo przyciągania – mówiąc najprościej – zakłada, że możemy przyciągnąć swoją własną energią to, czego najbardziej pragniemy. Nie zmienia to jednak faktu, że warto zabezpieczać się przed ludźmi, którzy nie podzielają naszego zdania, są zazdrośni, chcą naszego nieszczęścia. W momencie, kiedy ciężko pracujemy nad tym, żeby nasza przyszłość wyglądała wspaniale zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zabezpieczenie się przed wpływem złego oka. Unikanie osób, których negatywna energia widoczna jest w ich czynach, słowach, nastawieniu. Sama świadomość tego, że przebywamy w towarzystwie takich oczu może mieć wpływ na nasz nastrój, a tym samym poziom wibracji, jakimi chcemy przyciągać do siebie podobne zdarzenia czy sytuacje. Brak negatywnej energii w naszym życiu, będzie podnosił wibracje potrzebne nam do osiągnięcia zarówno równowagi, jak i celu.

Jak wypędzić ze swojego życia złe oko?

Co robić, kiedy mamy już pewność, że padło na nas złe spojrzenie i nasze problemy ciągle będą się pogłębiać? W jaki sposób zdjąć urok i wypędzić zło z naszego życia? Ochrona przed złym okiem wygląda różnie w konkretnych wierzeniach. Wspomniane wcześniej w Indiach ostrzeżenia przed rzucaniem złych uroków, zawiązywanie na wózku dziecka czerwonej kokardki niezwykle popularne w Polsce czy kąpiel oczyszczająca aurę i amulet z kości. Od czego zacząć?

 • Kadzidełka – oczyszczamy energię dookoła nas za pomocą okadzenia go dymem z kadzidła, jako źródło oczyszczającego dymu najlepiej sprawdza się biała szałwia, ale można użyć również jałowca lub drzewa sandałowego,
 • Amulety, talizmany, biżuteria – najlepiej przed złym okiem chroni srebro, które odbija negatywną energię i wysyła ją tam, skąd przybyła. Amulety i talizmany mogą wykorzystywać energię kamieni, taki, jak np. czerwony koral, obsydian czy onyks. Świetnie, jako talizman ochronny sprawdzi się również kryształ górski.
 • Dłoń Fatimy (symbolika dłoni) – jest to niezwykle znany na całym świecie symbol, który prawdopodobnie pochodzi ze starożytnego Egiptu. W tamtejszych wierzeniach odnosił się do duchów dziadków i rodziców dziecka, które wzywane były do jego ochrony. Symbol ten nazywany jest ręką Fatimy (córki Mahometa) lub ręką Miriam (siostra Mojżesza i Arona) i jego przeznaczeniem jest ochrona przed złym okiem właśnie. Zapewnia szczęście, powodzenie oraz ochronę przed złymi energiami. W różnych wariacjach przedstawia otwartą dłoń z wyciągniętymi wzdłuż siebie palcami, na niektórych amuletach dodatkowo na dłoni znajduje się również otwarte oko.
 • Talizman złe oko, inna nazwa: oko proroka – pochodzący ze starożytnej Grecji, charakterystyczny owalny amulet, na którym namalowane jest oko składające się z 4 kolorystycznych warstw. Od zewnątrz jest to ciemny fiolet (gruba linia), następnie wąski biały okrąg, tęczówka w kolorze niebieskim oraz czarny, wyraźny okrąg w samym środku talizmanu. Talizman można nosić, jako biżuterię lub traktować jak zawieszkę, którą można powiesić w domu, biurze czy samochodzie. Amulet jest popularną pamiątką w wielu miejscach świata.
 • Modlitwa – tutaj moc mogą mieć każde słowa, w które będziemy wierzyć, a nasza intencja będzie jeszcze wspierać ich moc. Pomocne mogą być również imiona boga, które będziemy wybierać zależnie od swoich przekonań. Św. Teresa z Avila, wielka hiszpańska mistyczka powiedziała: Kto się nie modli, ten jest „zwierzęciem albo szatanem”. Wypowiadanie imion bogów, może również chronić nas przed złym okiem lub jego skutkami.

Źródła:

 

 • http://gostynin.blogspot.com/2012/09/dobre-i-ze-oko.html
 • http://pl.kabbalah.com/content/czerwona-nitka
 • http://www.jhi.pl/psj/urok
 • https://czuwajcie.pl/obrona-przed-zlem-i-zwyciestwo/
 • https://pismofolkowe.pl/artykul/jak-chorobe-zaszeptac-czyli-magiczne-rytualy-w-medycynie-ludowej-3616
 • https://sites.google.com/site/oislamie/e-ksiazki/biografie/Towarzyszki-Proroka/aisza-bint-abu-bakr
 • https://www.islam-sunna.pl/zle-oko-oraz-ochrona-przed-nim/
 • https://www.umb.edu.pl/medyk/polecane/szeptuchy/syndrom_nerw-koltun