Przejdź do treści

Depresja jako Choroba Duszy

[et_pb_section fb_built=”1″ admin_label=”section” _builder_version=”3.22″][et_pb_row admin_label=”row” _builder_version=”3.25″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.25″ custom_padding=”|||” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text admin_label=”Text” _builder_version=”3.27.4″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”]

 

Mimo że cierpi na nią 450 mln ludzi na świecie, o depresji jako o poważnej chorobie powodującej inwalidztwo mówi się niewiele.

Do społecznej świadomości bardzo powoli przebija się teza, że to więcej niż smutek, głównie za sprawą ludzi znanych.

Jedną z głównych przyczyn szukania pomocy u terapeuty lub uzdrawiacza jest trwające już jakiś czas obniżenie nastroju, melancholia, ciągłe zmęczenie, brak apetytu, brak ochoty do życia. Są to objawy, jakie klasyczna psychologia diagnozuje w kierunku zaburzeń depresyjnych.

W artykule “Depresja” chciałbym przyjrzeć się poszczególnym rodzajom depresji oraz myślom samobójczym i temu one wyglądają w ciele energetycznym człowieka

Są to obserwacje moje oraz Agnieszki Orzechowskiej.

depresja

Kolory depresji  

Depresji prócz wspomnianej wcześniej melancholii towarzyszy  znaczne ograniczenie zainteresowań wszystkimi czynnościami, brak odczuwania przyjemności związanej z ich wykonywaniem, poczucie nieuzasadnionej winy, obniżenie poczucia własnej wartości, obniżenie sprawności myślenia, zaburzenia uwagi i koncentracji, niemożność podjęcia decyzji. 

W rozmowach pojawia się wątek zniknięcia, wymazania siebie:  

“nie wiem w ogole co zrobić z życiem , chciałabym zniknąć “

(Ewelina, 2010-07-25)

Depresja

  Jasnowidz widzi wtedy, że osoba boi się zająć miejsce w przestrzeni, jej energetyka jest niewielka – jakby bała się życia.  Można wtedy zaryzykować tezę o alienacji, wycofaniu z życia społecznego, stanach lękowych, których osoba nie umie do końca wyjaśnić. Jeśli energetyka silniejsza, większa, wtedy pojawiają się podpięcia, obecność niekorzystnych ludzi/istot zasysających energię, wpływających na wolną wolę.   Widać też czernie na aurze i czakrach, duże dziury w aurze i wycieki energii (ślady po traumach).

A przy depresji  związanej z wyczerpaniem, przepracowaniem – kolory spłowiałe aż do ciemnych grafitów. “Wiedzieć świat w ciemnych barwach”, mówimy.   

Depresja a próby samobójcze.     

Dość częste jest wyparcie depresji. Osoba jest wtedy bardzo skoncentrowana na dość odległych sprawach i dopiero wielogodzinna rozmowy dobywa ciężką melancholię jako faktyczny, podskórny stan ducha.

Diagnozy energetyczne widzą problem od razu – czernie, czasem tworzące zgrubiałe struktury (a jeśli ma problem z mówieniem o swoich emocjach – dochodzi do tego zaburzona czakra gardła).

Depresja

  Czasem posiadają one w pewien sposób straszny połysk – to są myśli depresyjne świadomie lub podświadomie wypielęgnowane. To jest negatywne myślenie którym ludzie się chwalą, uważają za swój  raison d’être.  

W potocznym odbiorze, próby samobójcze są kojarzone z depresją. Patrząc energetycznie jednak, mają one barwę bordową,  ciemnoczerwoną, kojarzoną z agresją (czyli tu: autoagresją).     

U kogo najczęściej obserwuje się depresję ?     

Statystycznie (DREES 2010) depresja bardziej uderza w kobiety niż w mężczyzn, chociaż istnieją przypuszczenia że mężczyźni do takich rzeczy po prostu nie przyznają.

Ważnym czynnikiem jest brak lub niskie zarobki, co więcej osoba chora ma obniżoną wydajność co nie pozostaje bez wpływu na możliwość jej zwolnienia. Zgadza się to z obserwacją lokujące depresję w czakrze podstawy – rejonie pieniędzy, stabilności, poglądu na “miejsce na ziemi”. Często takim osobom wydaje się np. że kiedy rozwiąże się jakiś zewnętrzny problem (znalezienia pracy, sprzedaży samochodu), rozwiąże to ich problemy.  

To klinuje sytuację bo łatwiej operować w sprawach finansowych z już wzmocnionymi energiami czakry podstawy. Szukanie zewnętrznych źródeł stabilności wewnętrznej prowadzi donikąd.  

Drugim poważnym czynnikiem powodującym lub nasilającym melancholię są rozstania z partnerami, rozwody, zerwania. U takich osób depresja jest bardziej związana z czakrą witalną – umiejscowionym poniżej pępka miejscem które wg. starożytnych tradycji wiąże się z odczuwaniem przyjemności, widzeniem piękna a na bardziej podstawowym poziomie – z intymnością i seksualnością.    Jeśli chodzi o aury, do myśli depresyjnych mają skłonność ludzie z niebieską i granatową aurą, rzadziej czerwoną i fioletową, najrzadziej u osób z pomarańczową żółtą i zieloną.  

Wspomniane  wcześniej czernie i grafity wyczuwa się na czakrze podstawy lub witalnej choć bywają też czynniki depresogenne związane z sercem oraz koroną (struktura korony cierniowej, ciemnej aureoli).   Przeglądasz artykuł: “Depresja ezoteryka”    

Depresja poporodowa    

Poród to jedno z największych wydarzeń w życiu, zarówno w sensie fizycznym, jak i emocjonalnym. Ciało, które usiłuje powrócić do stanu sprzed ciąży, podlega ogromnym zmianom hormonalnym. Kobiety czują się zmęczone, zniechęcone, wydaje im się, że obowiązki je przerastają, bolą je piersi, bo często organizm produkuje pokarm w nadmiernych ilościach. W dodatku wiele kobiet jest jeszcze wtedy w szpitalu, z dala od bliskich. Mają szereg skrajnie niemiłych odczuć wobec siebie świata a nawet dziecka – nie czują z nim więzi.   

Oto przykładowy fragment diagnozy energetyki kobiety po urodzeniu dziecka – była bardzo słaba i chorowita. Skan to potwierdza:  

(…)
bardzo słaba podstawa  (…) (czakra podstawy jest związana nie tylko z zarobkami ale i z miejscem na ziemi – para była w czasie emigracji. No i oczywiście sam poród jest wyczerpujący fizycznie, czakra korzenia zawiaduje siłą, wytrzymałością ciała). 

nerki zimne cały dół – bardzo dużo bardzo niemiłych zanieczyszczeń. (to częste po porodzie- nie wiadomo czemu)ogólnie jakaś obolała – plecy i ramiona (to od trzymania dziecka)aura- szara, czarne placki (najprawdopodobniej to było częściowo już przed porodem)(…)

Po narodzeniu dziecka kobieta jest osłabiona i przeżywa naprawdę trudne chwile.  Zachęcam do dbania i odciążenia kobiet w czasie połogu. One naprawdę tego potrzebują.   

Ponadto, po iluś tam nieprzespanych nocach również ojcowie zaczynają mieć poważnie nadszarpniętą kondycję.      Depresja związana z żałobą    

Należy tu podkreślić: nie jest chorobą reakcja na śmierć bliskiej osoby – są to naturalne ludzkie procesy. Jeżeli jednak żałoba przedłuża się lub dodatkowo występują myśli samobójcze, nasila się poczucie własnej bezwartościowości, trzeba coś z tym zrobić.

Depresja

  Z punktu widzenia ezoteryki, żałobie towarzyszą fiolety, biele. Kiedy ten proces jest niedokończony, fiolety ciemnieją i utrzymują się w aurze.  Co więcej, może też być tak że jej smutek i żal trzyma zmarłego ciągle na ziemi, utrudniając mu przejście dalej.       

Od kogoś    

Według wielu modeli (Aarona T. Becka, Martina Seligmana, Melanie Klein) depresja nasila się pod wpływem wzorców podpatrzonych za młodu w otoczeniu, lub w reakcji na nie.

W naukach o czakrach takie informacje kodują się oczywiście w ciele energetycznym, ale ezoteryka idzie dalej: odczuwana depresja może być wynikiem przeczuwania kogoś przed kim nie umiemy (np. szef w pracy) bądź nie możemy się bronić (rodzic). 

Ponadto może z nas czerpać nie człowiek, a negatywny byt bądź duch zmarłego (niekoniecznie bliskiej osoby).

Wiem, ze pomaga Pan wielu ludziom, stad moja wiadomość. Juz od wielu lat mam
wrazenie, ze ktoś rzucił na mnie urok. Domyślam sie kim jest ta osoba a
nawet jestem pewna. W okresach kiedy mam z nią większy kontakt zaczyna sie
> > dziac w moim zyciu  szczegolnie zle.nastepuje tzw. czarna seria roznych
> > dziwnych sytuacji, ktore zwykle ludzim sie przytrafiaja ale nie az w takim
> > natezeniu i z taka czestotliwoscia. Powiem wpros choc trudno pewnie w to
> > uwierzyc ale chodzi o moja mame. Niestety ale odbieram ja tak, ze jest to
> > czlowiek mi zle zyczacy, zazdrosny i moze to smiesznie zabrzmi ale w jej
> > obecnosci czuje sie fatalnie. jakby byla wampirem energetycznym.

Klientka mówiła o uroku, ale tak naprawdę nie umiała się bronić przed narzucającą się chorobą swojej matki.
Co więcej. W diagnozie dla niej sporządzonej, pytamy się ją o bóle głowy, zawroty głowy etc. Okazuje się, że … to nie są jej problemy zdrowotne! 

A to ciekawe i interesujace…serio bo ja nie mam problemow zdrowotnych, glowa mnie boli moze dwa razy do roku
i to na kacu. Moja mama odkad pamietam miala migreny/ tak twierdzila przynajmniej/ i czesto boli ja glowa, do tego stopnia, ze kilka razy dziennie bierze tabletki. 

Można wywnioskować, że matka tak wbiła się w energetykę córki, że była bardziej od niej widoczna w diagnozowaniu. Dobrą wiadomością jest, że jeśli zaburzenia pochodzą od innej osoby, można szybko wyczyścić aurę i one nie będą już odczuwalne, można wtedy łatwiej skupić się na budowaniu swojej niezależności co zapobiegnie nawrotom sytuacji. 

Jak się z tego wychodzi.

Klasyczna psychologia proponuje oczywiście leki oraz terapię. Sesjami energetycznymi najszybciej można pomóc osobom które nie mają depresji a ktoś z depresją na nich “wisi” jak w przykładzie wyżej. Szybko można oczyścić z depresji osoby które tego chcą a ich depresja jest raczej wynikiem traum. Jeśli depresja ma związek z zaburzeniami hormonalnymi, neurologicznymi, trwa już wiele lat, trzeba niestety uzbroić się w cierpliwość, ale zmiany są możliwe, a przynajmniej pewna ulga. Nie należy wtedy zaprzestawać brania leków. Ponadto, ważnym czynnikami pobocznymi jest dieta oraz ruch. Trzeba się niestety do niego zmusić, ale warto. Pomaga to bardzo w leczeniu energiami, nie ma wtedy takich zastojów energetycznych. Tytuł: Depresja ezoteryka Autor: Bartosz Kazibudzki Skany, diagnozy: Agnieszka Orzechowska zachowano oryginalną pisownię cytatów         Doskwiera Ci opisany problem ?     Prześlij swoje aktualne zdjęcie wraz z dosłownie 3 zdaniowym opisem sytuacji

Dostaniesz energetyczną diagnozę, która powie o źródłach przeszkód   oraz opracujemy plan Twojej odnowy.   Pomogłem nie tylko ludziom z DDA, wieloletnią depresją, po próbach samobójczych,   narkotykach, ale również zajmujących się tak zwanym rozwojem duchowym, osobistym.   

Przychodzisz po fachową pomoc i ją dostaniesz !

Depresja

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Dodaj komentarz