Motywacja – Kompletny Przewodnik

Motywacja jest potężną, ale trudną bestią. Czasami łatwo jest się zmotywować, a znajdziesz się w wirze podniecenia. Innym razem jest prawie niemożliwe, aby dowiedzieć się, jak motywować siebie i jesteś uwięziony w spiralę śmierci zwleka. Ta strona zawiera najlepsze pomysły i najbardziej przydatne badania, jak uzyskać i być zmotywowani.

Motywacja – Kompletny Przewodnik
Motywacja – Kompletny Przewodnik

To nie będzie jakiś bla blah, pompowana mowa motywacyjna. (To nie mój styl). Zamiast tego rozbijemy naukę, jak zmotywować się w pierwszej kolejności i jak pozostać zmotywowani na dłuższą metę. Niezależnie od tego, czy próbujesz dowiedzieć się, jak motywować siebie lub motywować zespół, ta strona powinna obejmować wszystko, co musisz wiedzieć.

Możesz kliknąć poniższe linki, aby przejść do określonej sekcji lub po prostu przewinąć w dół, aby przeczytać wszystko. Na końcu tej strony znajdziesz pełną listę wszystkich artykułów, które napisałem o motywacji.

Motywacja: co to jest i jak to działa

Naukowcy określają motywację jako swoją ogólną gotowość do czegoś. Jest to zbiór sił psychologicznych zmuszających do podjęcia działań. To miłe i wszystkie, ale myślę, że możemy wymyślić bardziej użyteczną definicję motywacji.
Co to jest motywacja?

Więc co to jest motywacja? Autor Steven Pressfield ma świetną linię w swojej książce “Wojna o sztuce”, która myślę, że jest motywacją. Aby parafrazować Pressfield: “W pewnym momencie ból nie robi to staje się większy niż ból robienia tego”.

Innymi słowy, w pewnym momencie łatwiej jest zmienić, niż pozostać tym samym. Łatwiej jest podjąć działania i poczuć się niepewnie na siłowni niż siedzieć spokojnie i doświadczać nienawiści na kanapie. Łatwiej jest czuć się niezręcznie podczas prowadzenia rozmów handlowych, niż odczuwać rozczarowanie z powodu malejącego rachunku bankowego.

To, moim zdaniem, jest istotą motywacji. Każdy wybór ma cenę, ale gdy jesteśmy zmotywowani, łatwiej jest znosić niedogodność działania niż ból pozostania tym samym. W jakiś sposób przekraczamy próg psychiczny – zwykle po kilku tygodniach zwlekania i przed zbliżającym się terminem – i staje się bardziej bolesne niż nie robić tego, niż robić to.

Teraz na ważne pytanie: co możemy zrobić, aby zwiększyć prawdopodobieństw

Nieporozumienia dotyczące motywacji

Jedną z najbardziej zaskakujących rzeczy na temat motywacji jest to, że często pojawia się po rozpoczęciu nowego zachowania, nie wcześniej. Mamy takie wspólne poglądy, że motywacja przychodzi w wyniku biernego spożywania motywacyjnego filmu wideo lub czytania inspirującej książki. Aktywna inspiracja może być znacznie silniejszym motywatorem.

Motywacja jest często wynikiem działania, a nie jego przyczyny. Pierwsze kroki, nawet w bardzo małych rozmiarach, stanowią formę aktywnej inspiracji, która naturalnie wytwarza pęd.

Lubię nawiązać do tego efektu jako Fizyka Produktywności, ponieważ jest to zasadniczo pierwsza ustawa Newtona dotycząca powstawania zwyczajów: przedmioty w ruchu mają tendencję do pozostawania w ruchu. Gdy zadanie rozpocznie się, łatwiej będzie kontynuować przenoszenie.

Nie musisz już wiele motywacji, gdy zaczniesz zachowywać się. Prawie całe tarcie w zadaniu jest na samym początku. Po rozpoczęciu postępy zachodzą bardziej naturalnie. Innymi słowy, często łatwiej jest zakończyć zadanie niż najpierw zacząć.

Tak więc, jednym z kluczowych motywów jest ułatwienie uruchamiania.

Zanim zaczniemy rozmawiać o tym, jak zacząć, zatrzymaj się na chwilę. Jeśli lubisz ten artykuł na temat motywacji, prawdopodobnie znajdziesz inne moje piśmie dotyczące skuteczności i zachowania ludzi. Każdego tygodnia dzielę się wskazówkami dotyczącymi samodoskonalenia opartymi na sprawdzonych badaniach naukowych za pośrednictwem mojego bezpłatnego biuletynu informacyjnego.

II. Jak uzyskać motywację i podjąć działanie

Wielu ludzi stara się znaleźć motywację potrzebną do osiągnięcia celów, które chcą, ponieważ marnują zbyt dużo czasu i energii na inne części procesu. Jeśli chcesz ułatwić znalezienie motywacji i rozpocząć pracę, pomaga to zautomatyzować wczesne etapy Twojego zachowania.

Planuj swoją motywację

Podczas rozmowy o piśmie, moja przyjaciółka Sarah Peck popatrzyła na mnie i powiedziała: “Wielu ludzi nigdy nie spieszy się do pisania, bo zawsze zastanawiają się, kiedy będą pisać dalej”. Można powiedzieć to samo o pracy, Rozpoczynanie biznesu, tworzenie sztuki i budowanie większości przyzwyczajeń.

Jeśli trening nie ma czasu, gdy zwykle występuje, to każdego dnia obudzisz się, myśląc: “Mam nadzieję, że czuję się zmotywowany do ćwiczeń dzisiaj”.
Jeśli Twoja firma nie ma systemu marketingowego, wtedy pojawi się w pracy, przechodząc przez palce, aby znaleźć słowo (poza wszystkim, co musisz zrobić).
Jeśli nie masz zaplanowanego czasu, gdy piszesz co tydzień, możesz stwierdzić, że mówisz takie rzeczy: “Po prostu muszę znaleźć siłę woli, aby to zrobić”.

Artykuł w The Guardian podsumował sytuację, mówiąc: “Jeśli marnujesz zasobów, starając się zdecydować, kiedy i gdzie pracować, utrudnisz zdolność do pracy”.

Ustalenie harmonogramu dla siebie wydaje się proste, ale decyduje o autopilocie, dając cele na czas i miejsce zamieszkania. To sprawia, że bardziej prawdopodobne, że będziesz kontynuować niezależnie od poziomu motywacji. Są też liczne badania nad siłą woli i motywacją poparcia tej wypowiedzi.

Przestań czekać na motywację lub inspirację, aby cię uderzyć i ustawić harmonogram swoich nawyków. To różnica między profesjonalistami a amatorami. Specjaliści ustalają harmonogram i trzymać się go. Amatorzy czekaj, aż poczują się inspirowani lub zmotywowani.

Jak się motywować (nawet jeśli się tego nie poczujesz)

Jak jedni z najbardziej płodnych artystów na świecie motywują się? Nie tylko tworzą harmonogramy, budują rytuały.

Twyla Tharp jest powszechnie uważany za jednego z największych tancerzy i choreografów współczesnej. W swojej najlepiej sprzedającej się książce “The Creative Habit” (audiobook) Tharp omawia rytuały rytuałów lub procedury pre-gry, które odegrały w jej sukcesie:

Zaczynam każdego dnia w moim życiu z rytuałem; Budzę się o 5:30 rano, wkładam moje ubrania do treningu, podgrzewacze na nogi, moje bluzy i mój kapelusz. Chodzę po moim domu w Manhattanie, gradobicie taksówki i powiedz kierowcy zabrać mnie do siłowni Pump Sitting na 91st Street i First Avenue, gdzie trenuję przez dwie godziny. Rytuał nie jest rozciąganiem i treningiem siłowym, które wkładam całe ciało przez cały ranek na siłownię; Rytuał jest kabina. W momencie, kiedy mówię kierowcy, gdzie iść, zakończyłem rytuał.

To prosty czyn, ale robi to w ten sam sposób każdego ranka go zwyczajnie – czyni go powtarzalnym, łatwym do zrobienia. Ogranicza to szanse, że pominię to lub zrobię inaczej. Jest jeszcze jedna rzecz w moim arsenale procedur, a jedna rzecz mniej się nad tym zastanowić.

Wiele innych znanych kreacji ma również rytuały. W swojej popularnej książce Daily Rituals: Jak Artyści pracują, autor Mason Currey zauważa, że ​​wielu światowych artystów postępuje zgodnie ze swoim harmonogramem.

Czytaj równieź:
Jak przyciągnąć pieniądze

Scroll to Top