Przejdź do treści

Księżyc Łososia – Pełnia Księżyca w czerwcu

Jest to Pełnia czerwcowa- czyli Esbat czerwca.

Słowo klucz dla tej pełni powinno brzmieć Determinacja. Reprezentuje ona początek i koniec nowego cyklu, odnowienie, ale jednocześnie pracę potrzebną do osiągnięcia swoich celów, wytrwałość i poświęcenie.

Esbat Księżyca Łososia jest po to, by zachęcić nas do wytrwałości w dążeniu do spełniania swoich marzeń. Zachęca nas do walki o nasze ideały i zmiany osobistego świata tak, by sięgnąć i wydobyć na zewnątrz najgłębszą istotę samego siebie. Przynosi nagrodę za odpowiedzialność, konsekwencje i odwagę- obojętnie jakiej dziedziny naszego życia to dotyczy.

Ta Pełnia Księżyca to bardzo korzystny czas do rozpoczynania wszelakich podróży i proszenia o opiekę, moc i siłę, by je odbyć- od tych szamańskich do tych najbardziej realnych.

Pamiętajmy również, że łosoś był zwierzęciem obdarzającym mądrością, jasnowidzeniem i znajomością języków…można więc wykorzystać tę pełnie prosząc Boginię, Boga, Absolut (lub to, w co wierzycie), by obdarował was zdolnościami językowymi, jasnowidzeniem itd.

Ołtarz Księżyca Łososia najczęściej jest dekorowany świeczkami we wszelkich odcieniach błękitu- tak by odzwierciedlały kolory potoków i rzek. Można też przyozdobić go obrazami tych ryb, albo po prostu potrawą z tej ryby.

Jednak pamiętajmy, przy rytuałach przy Księżycu Łososia…dadzą nam czego chcemy, jeśli włożymy swój wysiłek w realizacje marzeń.

Dodaj komentarz